Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jaunlaicenes muižas parkā uzsākti labiekārtošanas darbi

Saskaņā ar projektā “Epidemioloģiski droša tūrisma un dabas izziņas infrastruktūras tīkla izveide aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene” biotopu un sugu dzīvotņu labvēlīga aizsardzības stāvokļa sasniegšanai” plānoto, Jaunlaicenē notiek muižas parka labiekārtošanas darbi, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunlaicenes muižas parks, tāpat kā Jaunlaicenes muižas apbūve, ir aizsargājami objekti – vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļi. Parkā aug 12 dižkoki un 9 potenciālie dižkoki, kā arī dažādu sugu vēsturiski koki. Apsekojot parku, uz 10 koku stumbriem konstatētas īpaši aizsargājamu sugu – plaušķērpja un gludās nekeras sūnas atradnes. Teritorijā sastopamas arī vairākas retas un īpaši aizsargājamas putnu sugas – vidējais dzenis, zaļā dzilna, grieze, pelēkā dzilna u.c.

Lai parka apmeklētāju plūsmu virzītu organizēti, tādejādi mazinot cilvēku radīto slodzi un tās iespējamo ietekmi, un vienlaikus nodrošinātu teritorijas pieejamību, Jaunlaicenes muižas parkā top gājēju celiņi. Darbus veic individuālais komersants “Ceļavējš V.I.”.

Kohēzijas fonda atbalstītais Alūksnes novada pašvaldības īstenotais projekts “Epidemioloģiski droša tūrisma un dabas izziņas infrastruktūras tīkla izveide aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene” biotopu un sugu dzīvotņu labvēlīga aizsardzības stāvokļa sasniegšanai” paredz virkni darbību aizsargājamo ainavu apvidus teritorijā, lai izveidotu kvalitatīvu un epidemioloģiski drošu tūrisma un dabas izziņas infrastruktūru, mazinot antropogēno slodzi un vides piesārņojuma iespējamo ietekmi uz īpaši aizsargājamiem biotopiem un sugām. Projekta būtība ir apmeklētāju plūsmu novirzīt uz mazāk jūtīgām teritorijām, lai saglabātu dabas vērtības aizsargājamo ainavu apvidus teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts aizsargājamo ainavu apvidus teritorijā paredz izveidot piebraucamo ceļu, automašīnu stāvlaukumu un gājēju taku tīklu pie Ziemeru pils un Ķauķu kalna, uzlabot ceļa posmu pie Eniķu dabas mājas, izveidot taku, kas savieno Ķauķu kalnu ar Dēliņkalnu, labiekārtot Jaunlaicenes muižas parku (atjaunot takas, uzstādīt soliņus un atkritumu tvertnes, izbūvēt tualetes) un veikt koku kopšanu un jaunu koku stādīšanu parkā, kā arī uzbūvēt velosipēdu un SUP dēļu nojumi Kornetu centrā pie Ievas ezera, izveidot veselības maršrutu pie Ziemeru pamatskolas, iztīrīt Vaidavas upes posmu, izvietot informācijas zīmes, stendus un norādes u.c.

Projekta kopējās izmaksas 965 383,69 EUR, tajā skaitā Kohēzijas fonda finansējums 797 500 EUR, valsts budžeta dotācija pašvaldībām 42 220,59 EUR, pašvaldības līdzfinansējums 98 514,70 EUR un neattiecināmās izmaksas 27 148,40 EUR. Projektu plānots īstenot līdz nākamā gada rudenim. Projektu vada Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Plānošanas un attīstības nodaļas projektu vadītāja Sanita Adlere.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.