Ar kopējām plānotajām investīcijām 16 miljonu eiro apmērā AS “APF Holdings” izveidojis uzņēmumu SIA “Preiļu putni”, lai audzētu cāļus SIA “Alūksnes putnu ferma” vajadzībām, aģentūrai LETA atklāja “Alūksnes putnu ferma” valdes priekšsēdētājs Hermanis Dovgijs.
Holdingkompānija izveidoja meitas uzņēmumu “Preiļu putni”, lai “Alūksnes putnu fermas” jaunputni vairs nav jāiepērk no ārvalstu piegādātajiem.
“Lai arī mums ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar lielākajiem uzņēmumiem Eiropā, kas jau vairākās paaudzēs nodarbojas ar cāļu audzēšanu, pats dējējvistu transportēšanas process līdz Latvijai ir gana sarežģīts un komplicēts, īpaši izaicinošs, tas ir aukstās ziemās un karstās vasarās,” uzsvēra Dovgijs, piebilstot, ka, izvērtējot iespējas, uzkrājot vairāku gadu pieredzi, kompānija nonākusi pie secinājuma, ka loģiskākais solis būtu pašiem audzēt cāļus – tepat Latvijā.
Komentējot attālumu starp esošo putnu fermu Alūksnes novadā un jaundibināto uzņēmumu Preiļu pusē, uzņēmuma valdes priekšsēdētājs sacīja, ka apzināti cāļu audzēšana notiks tālāk no “Alūksnes putnu fermas” teritorijas, lai spētu diversificēt jebkādus biodrošības riskus divām putnu plūsmām vienā teritorijā. “Tādēļ arī šis projekts ir ārpus esošās ražošanas teritorijas, kur šobrīd darbojas trīs putnu novietnes, tajās kopumā izmitinātas 425 000 dējējvistas, kuras iepērkam 16 nedēļu jaunas,” skaidroja Dovgijs.
Vaicāti par investīcijām, kas plānotas jaunajā “Preiļu putni” uzņēmumā, kompānijas pārstāvis minēja, ka “APF Holdings” plāno lielas investīcijas reģiona attīstībā, patlaban prognozējot, ka kopsumma sasniegs 16 miljonus eiro.
Paredzētas tiek piecas jaunputnu novietnes, katrā no tām plānots izvietot 125 000 jaunputnu, kopumā mājvietu radot 625 000 jaunputniem. Gada laikā plānots izaudzēt aptuveni 1,25 miljonus jaunputnu, kurus tālāk novirzīt uz “Alūksnes putnu fermas” ražošanas kompleksu Alūksnē.
Divās dējējvistu novietnēs kopumā mitināsies 30 000 brīvās turēšanas dējējvistas, kur katrā būs 15 000 dējējvistu. Vienlaikus teritorijā paredzēts izbūvēt nepieciešamo infrastruktūru ūdensapgādei, notekūdeņu savākšanai un novadīšanai. Tāpat plāni ietver barības izejvielu gatavošanas un uzglabāšanas jautājumus.
“Daudz strādājam, lai uzņēmums būtu ilgtspējīgs un strādātu maksimāli efektīvi – bezatlikumu ražošana, piemēram, putnu mēslu apsaimniekošana, ko iespējams pārstrādāt un iegūt biogāzi, elektroenerģiju jeb vienkārši zaļās enerģijas ražošana, arī par šo domājam,” iestarpināja Dovgijs.
Vienlaikus valdes priekšsēdētājs atklāja, ka paralēli jaunajam uzņēmumam un tajā plānotajām investīcijām Alūksnē tiek plānots paplašināt ražotnes teritoriju, īstenojot rekonstrukcijas projektu, kam notikusi jau sākotnējā sabiedriskā apspriešanā.
Tāpat starp nākotnes plāniem “Alūksnes putnu ferma” valdes priekšsēdētājs uzskaitīja olu popularizēšanu, jaunu produktu izstrādi, darbu Latvijas Apvienotās putnkopības nozares asociācijā, kā arī iestāšanos par godīgas konkurences nodrošināšanu Eiropas tirgū.
“Lielākoties ražojam Baltijas valstu tirgum, bet aptuveni 30% no saražotās produkcijas eksportējam uz vairāk nekā desmit valstīm – Skandināvijas valstīm, Itāliju, Austriju, Portugāli, Franciju, Poliju un Ungāriju,” piebilda Dovgijs, norādot, ka nākamo piecu gadu laikā kompānija plānot divas reizes paplašināt savu darbības apjomu.
Vaicāts par darbaspēku jaunajā ražotnē, valdes priekšsēdētājs atklāja, ka “Preiļu putni” kompleksa teritorijā uzņēmums nodrošinās darba vietas 25 cilvēkiem. Tie būs dažādu profesiju pārstāvji: mehāniķi, putnu kopēji un administrācijas darbinieki.
Tikmēr Preiļu novada oficiālajā tīmekļvietnē publiskots “Paziņojums par ietekmes uz vidi novērtējuma uzsākšanu un sākotnējo sabiedrisko apspriešanu par jaunputnu un dējējvistu audzēšanas kompleksa izveidi Preiļu novadā”, kura sabiedriskās apspriešanas notiks neklātienes formā (attālināti) no 17.decembra līdz 2022.gada 14.janvārim.
Ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējās apspriešanas sanāksme notiks 28.decembrī plkst.17. Sanāksmei varēs pieslēgties, izmantojot sanāksmes dienā norādīto tīmekļa saiti un pievienošanās instrukciju, kas tiks publicēts SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” tīmekļa vietnes “environment.lv” sadaļā “Aktualitātes”.
Paziņojumā iekļautā informācija liecina, ka divi “Preiļu putni” dējējvistu cehi atradīsies Preiļu pagasta Rietumu ielā 6, savukārt jaunputnu (cāļu) cehu izvietojumam tiek vērtētas trīs alternatīvas vietas, tas ir, Rietumu iela 7, Rietumu iela 5, kā arī to kombinācijas.
Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Preiļu putni” reģistrēti šī gada 2.februārī. Kompānijas pamatkapitāls ir 2800 eiro, bet vienīgais īpašnieks – “APF Holdings”.
Jau ziņots, ka septembrī holdinga kompānija “APF Holdings” investējusi četrus miljonus eiro “Alūksnes putnu ferma” paplašināšanā.
Investīciju rezultātā “Alūksnes putnu fermā” atklāta trešā novietne, kuras platība ir 3000 kvadrātmetru, tādējādi visas ražotnes kopējā teritorijas platība sasniedz 23 hektārus.
Kopumā piecu gadu laikā “APF Holdings” ražotnē un tās tehnoloģijās investējusi 15 miljonus eiro.
Tāpat informācija “Firmas.lv” liecina, ka “APF Holdings” 2020.gadā strādāja ar 490 763 eiro apgrozījumu, kas ir par 36,2% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa saruka par 31,2% – līdz 88 584 eiro.
Kompānija reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,5 miljoni eiro. Kompānijai pieder vairāki putnkopības uzņēmumi, tostarp “Alūksnes putnu ferma”, SIA “Oluksne”, kā arī jaundibinātais “Preiļu putni”. Tāpat viens no kompānijas meitasuzņēmumiem ir SIA “APF Trading”.
Uzņēmuma dibinātājs, vadītājs patiesais labuma guvējs ir Jurijs Adamovičs.
Tikmēr “Alūksnes putnu ferma” pērn strādāja ar 4,033 miljonu eiro apgrozījumu un 1,231 miljonu eiro zaudējumiem. Finanšu dati nav salīdzināmi ar iepriekšējiem periodiem, jo pērn mainījās kompānijas finanšu gada termiņš.
Putnu ferma reģistrēta 1996.gadā, un tās pamatkapitāls ir trīs miljoni eiro.
Reklāma