Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vosekalns triumfē “BSC Group GP” velobraucienā

Pagājušajā nedēļā Biķernieku trasē aizvadīts “BSC Group GP” 100 kilometru garais velobrauciens. Lieliskā atmosfērā uz goda pjedestāla kāpa divi alūksnieši. Uzvaru svinēja “Evelo team/ RRS” sportists Andris Vosekalns, augstajā trešajā vietā Kristers Kovgers (“Dako/Ziemeļvidzeme”), ziņo Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

115 šosejas riteņbraucēji no Latvijas un Lietuvas karstā trešdienas vakarā pulcējās Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Šeit norisinājās sezonas pirmais Latvijas kausa posms šosejas riteņbraukšanā – “BSC Group GP” sacensības. Rīkotāji bija parūpējušies par 100 kilometru garu sacīksti ar četriem starpfinišiem un lielisku sacensību atmosfēru.

Distances pirmajā daļā notika aktīva cīņa peletonā, no kura notika virkne atraušanās mēģinājumu. Pirmajā starpfinišā triumfēja “Evelo team/ RRS” pārstāvis Roberts Andersons. Jau pirms tam bija nokomplektējusies ap 15 braucēju liela līderu grupā. Tajā bija tādi vīri kā – Andris Vosekalns, Andžs Flaksis, Māris Bogdanovičs, Pauls Rubenis, Gatis Smukulis, Raivis Ritums, Alekss Krasts un citi.

Otrajā starpfinišā uzvarēja Rubenis, kam sekoja Bogdanoviča triumfs trešajā starpfinišā. Distances beigu daļā no līderu grupas aizmuka Andris Vosekalns un Andžs Flaksis. Abi pieredzējušie vīri spēja labi sastādāties, paliekot nenoķerti līdz finišam. Pēdējā starpfinišā uzvarēja Flaksis. Noslēdzošajā sacensību aplī Vosekalnam izdevās nonākt solo vadībā. “Evelo team/ RRS” pārstāvis izcīnīja uzvaru. Distancē viņš pavadīja 2 stundas 10 minūtes un 33 sekundes. Iespaidīgs vidējais ātrums – 46 kilometri stundā. 4 sekundes vēlāk finišēja Andžs Flaksis (“DTG – MySport”), kuram otrā vieta.

Sekotāju grupiņa finišēja 1 minūti un 38 sekundes pēc uzvarētāja. Tās galvgalī Kristers Kovgers (“Dako Ziemeļvidzeme”), kuram augstā trešā vieta. Labāko sešiniekā iekļuva arī Kovgera komandas biedrs Jānis Rubiks, kā arī Māris Bogdanovičs un Uldis Ālītis. Dāmu kategorijā uzvarēja Kitija Siltumēna no Dobeles sporta skolas. Nepilnu minūti viņai zaudēja Lāsma Elza Vaivode (“RRS”), bet trešā pozīcija Anitai Antonei no “Latvian Cycling girls”).