Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sporta norises rādās čābīgas

Attēlam ilustratīva nozīme/ foto: Loreta Jargane

Pēc neliela brīža, kad atļāva masu un tautas sportu, atkal pasliktinoties situācijai ar vīrusu, valstī pieņemti stingri ierobežojumi arī attiecībā uz sportu. Tautas sports iekštelpās aizliegts pilnībā, un tas nozīmē – ja situācija neuzlabosies, tad publisko pasākumu ierobežojumi var ieilgt arī pēc jaunā gada. Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizatoram Vilnim Veļķerim taujājam pašreizējo situāciju un tālākos risinājumus Atzeles līgas izspēlē, tradicionālā džudo turnīra norisē, un to, kādas būs basketbola čempionāta norises.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Volejbolisti gaida iespēju
“Atzeles līga apstājās, pat īsti nesākusies, kad ļoti “nežēlīgi” ņēmāmies, ieguldot lielu darbu pie kalendāra un zāļu rezervācijas, biedrība savāca dalības maksu. Organizatori negaidīja, ka liegums būs uz visu novembri, kad bija paredzēts posms arī Alūksnes ģimnāzijā. Šobrīd lēmums ir, ka čempionātu nepagarināsim, bet saīsināsim paredzēto spēļu skaitu un gaidīsim, kad atkal sporta zālē varēs notikt amatieru sports, jo kalendārs ir arī citiem sporta veidiem, ir arī citas alternatīvas volejbola līgas. Manuprāt, kļūst sliktāk un nevar teikt, ka spēles decembrī notiks. Šobrīd atcelsim tās uz nenoteiktu laiku. Ceram tomēr izspēlēt īsu turnīru, samazinot pat setu skaitu,” saka V. Veļķeris.


Domā par alternatīvām džudistiem

Ņemot vērā situāciju valstī un prasību atrasties karantīnā pēc atbraukšanas no ārvalstīm, stingros noteikumus kontaktsporta veidiem pašlaik, gan arī neiespējamo kaimiņvalstu lielo komandu piedalīšanos, tradicionālo Ziemassvētku džudo turnīru nosacīti pārceļ uz nākamo gadu, ar cerību neko nemainīt tradīcijās.
Domā arī par alternatīvu – ja būs iespēja rīkot sacensības, tās būs vienas dienas kausa izcīņa, uzaicinot Latvijas klubus pavasara pusē, ja situācija valstī normalizēsies. Visticamāk, ka Ziemassvētku 20. jubilejas turnīru – lielu, interesantu un starptautisku – rīkos nākamā gada nogalē.


Pirmajiem sniegiem gatavi
Savukārt Ziemas sporta centrā “Mežinieki” manīta “spiegošana”, jo ir četri jauni, aktīvi, jaunu sacensību organizatori, kuri vēlētos nākamgad ienākt Alūksnē ar savu piedāvājumu. Arī aktīvajiem un labi sagatavotajiem mūsu puses iedzīvotājiem tā būtu iespēja piedalīties kādās sacensībās. Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Spodra” darbinieki ar Uldi Bertuku priekšgalā ir visu sagatavojuši ziemai. Izpļauta teritorija, trases sakoptas, tehnika gatava, tādēļ jau pie pirmā sniega var kāpt uz slēpēm. Tiek domāts arī par trases apgaismojumu vakaros, jo tagad ļoti ātri satumst.
V. Veļķeris domā, ka pašvaldība arī varētu nākt talkā, atbalstīt un popularizēt ikgadējo tradicionālo “Ziemassvētku paskrējienu”, kas ar katru gadu kļūst aizvien kuplāk apmeklēts

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.