Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rallijs iepauzē, lai atgrieztos ar jaunu sparu

Ziema, kas iestājusies uz palikšanu, rosina atcerēties Alūksnē tik iecienīto sporta pasākumu “Rally Aluksne”, sacīkšu auto rūkoņu un līdzjutēju gaviles sniegotajās trasēs. Taču “kovid” pandēmijai joprojām ir savi plāni. Tādēļ “Rally Alūksne” organizatori Gatis Cimdiņš, Juris Osis un Renārs Salaks paziņo, ka 2022. gadā rallijs tomēr nenotiks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Valstī joprojām ir izsludināta ārkārtas situācija, nav atļauta pulcēšanās un nezinām, kas notiks turpmāk. Visticamāk apstākļi neuzlabosies tik ļoti, lai vienkopus atļautu pulcēties vismaz 5 000 cilvēkiem. Visu sarīkot gatavībā un pēkšņi saņemt kādus jaunus epidemioloģiskus norādījumus, ka, piemēram, sacīkstēm jānotiek bez skatītājiem, negribētos. Tāpat arī pārrobežu sadarbība joprojām ir sarežģīta, kas nozīmē, ka arī ārvalstu dalībnieku klātbūtne būtu uz jautājuma zīmes,” situāciju ieskicē “Rally Alūksne” sabiedrisko attiecību pārstāve Anda Podziņa.

Viņa uzsver – iepriekšējam “Rally Alūksne” organizatoriskā latiņa bija uzlikta diezgan augstu, lai tagad piedāvātu mazāk vērienīgu pasākumu. “Bija ļoti daudz augstas klases sportistu, ekipāžu un apmeklētāju, mediju – žurnālistu, fotogrāfu un operatoru skaits jau vien pārsniedza 100. Ja rīkotu tagad, būtu jāatsakās no līdz šim sasniegtajiem rādītājiem un jāatkāpjas atpakaļ. Taču rallija organizatori nevēlas sacensības bez skatītājiem. Alūksnieši vēlas, lai rallijs ir svētki, lai tie ir cilvēku pūļi, karogi, ugunskuri un desiņas. Šobrīd tas viss nav iespējams, tādēļ labāk paciesties un tiklīdz varēs – sarīkot tikpat labu vai vēl labāku sporta pasākumu gan sportistiem, gan līdzjutējiem,” stāsta A. Podziņa.

Labā ziņa ir tā, ka rallija treniņi var notikt un sportistiem ir iespējams plānot un saskaņot treniņus, tiklīdz ir sacīkstēm atbilstoši laikapstākļi”, skaidro organizatoru pārstāve, atklājot, ka par treniņiem sportisti šobrīd jau aktīvi interesējas. “Treniņu plānošanā viss notiek līdzīgi kā sacīkšu plānošanā, proti, tiek slēgti atsevišķi ceļa posmi, saskaņoti ierobežojumi ar pašvaldību, ar LAF un citām iesaistītajām pusēm, tiek informēta valsts policija. Rallija treniņu laikā trasē ir apsardze. Tas ir drošības dēļ, jo sportisti brauc pēc trajektorijām, nevis vienkārši pa ceļa labo malu, sadursme ar pretim braucošo var izraisīt bēdīgas sekas,” stāsta A. Podziņa. Treniņus vērot nevar. “Izņēmums ir tikai, ja sacīkšu posms ved gar jūsu mājām,” pajoko A. Podziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautāta par turpmākajiem plāniem, viņa zina stāstīt, ka rallija organizatori plāno tikšanos ar Latvijas, Automobiļu federācijas pārstāvjiem, lai risinātu jautājumu par 2023. gada sacīkšu norisi. ”Rally Alūksne” ir ne tikai Latvijas rallija čempionāta posms, bet arī posms kaimiņvalstu čempionātos, tādēļ jāizveido vienots sacīkšu kalendārs, jāvienojas par iespējami labākajiem risinājumiem.” informē A. Podziņa.

“Rally Aluksne” organizatori pateicas visiem par sapratni, atbalstu, īpaši Alūksnes novada pašvaldībai un vietējiem uzņēmējiem, un novēl saudzēt veselību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.