Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pārmaiņas starpsezonā

Foto: Edijs Palens

Latvijas labākais biatlonists alūksnietis Andrejs Rastorgu­jevs ir gatavs jaunajai sezonai un starpsezonā paveicis citādā­ku sagatavošanās posmu šai sezonai. Pirmais Pasaules kausa posms biatlonā sāksies Somijas trasē Kontiolahti un paredzēts no 27. novembra. Tuvākajā laikā alūksnietis dosies uz Somiju, kur gatavo­sies kausa izcīņas sākumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad, gatavojoties jaunajai sezo­nai, biatlonists atkal veicis lielas pār­maiņas sagatavošanās darbā un in­ventārā – izgatavota jaunu ieroča laide. Tā tagad ir par puskilogramu vieglā­ka. Arī aptveru pozīcija, kas viņam visu laiku bija aizmugurē, tagad pār­celta uz priekšu, lai to var ātrāk samai­nīt, vienlaikus uzlabojot pārredzamī­bu. Atjaunojis sadarbību ar biatlona treneri Intaru Berkuli no Alūksnes, kurš konsultē A. Rastorgujevu, kad viņš ir Latvijā, bet ārzemēs Latvijas biatlonists pirms sezonas darbojās kopā ar Vācijas izlases dalībniekiem trenera Marka Kirhnera vadībā.

Startiem gatavs

“Mērķi mums šogad ir paši augstā­kie, bet visvairāk gribētos redzēt sta­bilitāti. Es vairāk konsultēju, piebrau­cu uz treniņiem, kad Andrejs ir Alūksnē, palīdzu salikt slodzes, jo Andrejam ir 32 gadi. un pareiza tre­nēšanas ir ļoti svarīga, ņemot vērā viņa sadarbību ar Vācijas izlasi. Ne­liekam vairs tik lielas slodzes kā pirms astoņiem gadiem, tagad izda­rām mazāk un citādāk. Andrejs šo­gad ir nomainījis šautenes laidi, tas izdarīts savlaicīgi, vasarā un, manu­prāt, visam vajadzētu būt kārtībā, jo bija laiks pierast, arī treniņos viņš šauj ļoti labi. Vācijas izlasē viņam ir labs šaušanas treneris. Šogad Pasau­les kausa posmi plānoti maksimāli tuvu, lai sportistiem būtu mazāk jā­braukā, starp tiem ievērojot maksi­mālu drošību. Pašlaik situācija nav līdz galam skaidra, cerēsim, ka viss notiks, kā paredzēts. Andrejam ar veselību viss labi, būs labā kondīcijā jau uz pirmajiem startiem. Pats uz kausa posmiem nedošos,” stāsta I. Berkulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas izlasei ir jauns galvenais treneris Ilmārs Bricis. Viņš vairāk strādās ar slēpju izvēli pirms starta. Alūksnietis Valdis Bērziņš būs trene­ris šautuvē.

Sezonai gatavojas kopā ar vāciešiem

Šogad A. Rastorgujevs sezonai ga­tavojas kopā ar Vācijas izlasi, kurā bija vienīgais ārzemnieks. Kontak­tus ar viņu vācieši uzturējuši jau sen, aicinājuši uz sadarbību, re­dzot viņā spēcīgu sparingpartneri. Par padarīto augustā pirmajā tre­niņnometnē Vācijā biatlonists sa­ka – iepriekš tik liels darba apjoms vēl nav bijis jāveic. Četras treniņ­nometnes kopā ar Vācijas izlasi Francijā, Vācijā un Austrijā biatlo­nistam bijušas savādākas, nekā ie­rasts līdz šim. “Vācieši strādā ne­daudz citādāk, nekā esmu ieradis, bet man patīk, kā viņi to dara. Dažreiz varbūt šķita, ka treniņu ir par daudz,” saka Latvijas labākais biatlonists. Bijis daudz vienkāršāk gan apkalpojošā personāla, gan fi­zioterapeita ziņā, taču šī sadarbība turpināsies vien līdz sezonas sāku­mam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz jaunajam gadam paredzēti divi posmi Somijā un Austrijā, bet jaunajā gadā plānoti divi posmi Vācijā un viens – Itālijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.