Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Novembrī izskrien Latvijas kontūru

Vairāk nekā 40 dalībnieki atsaucās orientēšanās kluba “Alūksne/Ape” piedāvājumam aktīvi svinēt novembra svētkus – pastaigājoties, lēnām vai ātrākā skrējienā, orientējoties, darot to pa Latvijas kontūru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums patriotiskā gaisotnē ar karogiem un iededzot sveces norisinājās pie izcilā soļotāja Ādolfa Liepaskalna pieminekļa. Ideja radās kā vēlēšanās nepalikt malā 18. novembra svētkos, vērojot daudzu cilvēku aktivitātes sociālajos tīklos, kuri paši izskrēja Latvijas kontūru. Līga Slavika to izdarīja, skrienot pa Alūksnes pilsētu, Edgars Bertuks – veicot daudz grūtāku distanci mežā pie savām dzimtajām mājām.

Orientēšanās kluba “Alūksne/Ape” aktīvs izvietoja kontrolpunktus apvidū, lai nebūtu liela pulcēšanās, un pāris stundu garumā dienas vidū interesentiem bija iespēja piedalīties, lai vakarā varētu atgriezties pie ģimenēm un svinēt svētkus. “Aicinājām šo distanci izskriet, iziet, iznūjot vai orientējoties. Manu ideju palīdzēja realizēt trīs četri cilvēki, kuri deva iespēju šajā svētku dienā sajust mūsu Latviju. Kontrolpunkti apmēram sešu kilometru garumā tika izvietoti tieši pa Latvijas kontūru, sākot ar vienkāršiem bērnu kontrolpunktiem un iekļaujot arī sarežģītākus.

Dalībniekiem bija jautri pēc sacensībām, atceroties, ka, skrienot no Ventspils uz Kolku, sanācis nokļūdīties. Arī par to, ka 102 gados pirmo reizi noritējis šāds pasākums. Patīkami pārsteidza, ka cilvēki iemācījušies ievērot drošības pasākumus – jāuzteic cilvēku apzinīgums,” stāsta kluba “Alūksne/Ape” vadītājs Vilnis Veļķeris. Viņš atzīst – lieliski bija tas, ka ciemos atbrauca arī trīs ģimenes, kas ļoti labi “uzķēra” šo pasākumu un kopā ar bērniem devās pārgājienā pa kontūru. Cilvēki bija ļoti priecīgi, jo laiks arī bija labs. Organizatori bija iekūruši ugunskuru un sarūpējuši tēju, lai pasākums būtu pēc iespējas omulīgāks. Ciemos bija atbraukuši arī viesi no tālākām Latvijas vietām – Valkas, Smiltenes, Lejasciema.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī kluba biedri bija kopā ar ģimenēm, tas viņiem pārvērtās par interesantu pasākumu un veselīgi kopā pavadītu laiku. Līdzīgas aktivitātes norisinājās visā Latvijā. Prieks par daudzajiem aktīvajiem alūksniešiem, kuri noķēra šo patriotisko noti. Nedēļas nogalē norisinājās arī Latvijas orientēšanās izlases divu dienu treniņnometne Alūksnē ar novadnieka Edgara Bertuka piedalīšanos. Tā bija plānota plašāka, arī ar mūsu puses junioru līdzdalību, bet ierobežojošo noteikumu dēļ viņi tajā nepiedalījās. Izlase aizvadīja vieglu treniņu ziemas sporta bāzē “Mežinieki”, tehnisku treniņu veica Lūšakroga apvidū, bet svētdien – grūtu distanci Kornetos.

Foto: Villnis Veļķeris

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.