Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Arī džudo dzīve pielāgojas apstākļiem

TRENERE Krista Rence neslēpj, ka, darbojoties ar bērniem ārā, nevar uztrenēt tādu tehniku, kā strādājot iekštelpās uz tatami (red. – paklāja veids). “Tas ir cits uzrāviens,” viņa saka.

Septembrī Alūksnes novadā atsākās džudo sezona. Savukārt vasaras sezonā augustā Alūksnes talantīgie džudisti piedalījās arī divās nometnēs. Par to, kā džudo dzīvē veicas Alūksnes sportistiem, vēsta trenere Krista Rence.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedalījušies nometnēs

Pirmā nometne augustā notika Limbažos 20 audzēkņu sastāvā, kur sportisti pilnveidoja savas zināšanas džudo tehnikā. K. Cīrule uzsver, ka tā bijusi ļoti organizēta un pārdomāta. Otra nometne norisinājās Alūksnē 60 audzēkņu sastāvā, divās vecumgrupās – 7 līdz 12 gadu un no 12 līdz 18 gadiem veciem jauniešiem. Trenere neslēpj, ka jaunieši bija noilgojušies pēc aktīva dzīvesveida un draugu satikšanās.
“Atkal esot džudo zālē, sportistu acīs bija redzamas prieka dzirkstelītes. Arī treneriem bija liels prieks atsākt darbu ar bērniem mums tik ierastā vidē un telpā,” saka trenere.
Līdz šim sportistiem treniņi notika piecas dienas nedēļā gan pašiem mazākajiem, gan lielākajiem sportistiem. Neskatoties uz pandēmiju, kā arī attālinātajiem un netipiskajiem treniņiem, ko aizvadīja džudisti viņiem neierastā vidē – Pilssalas stadionā, sportisti veiksmīgi uzsākuši jauno sezonu ar labiem un teicamiem rezultātiem.
“Sakām lielu paldies par atbalstu Alūksnes novada pašvaldībai un Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolai. Esam priecīgi uzņemt kuplu skaitu jaunu sportistu, un, neskatoties uz attālināto darbu, mūsu audzēkņi ir palikuši kopā ar mums – paldies viņiem par uzticību,” saka trenere.

Gaida sporta centru
Tāpat visa džudo nodaļa ir ļoti priecīga vērot, kā top jaunais sporta centrs, un ar nepacietību gaida, kad varēs savas nodarbības aizvadīt jaunajā centrā. Jāatgādina, ka šobrīd treniņi notiek divās dažādās telpās Alūksnē. “Būsim priecīgi un lepni, ja jaunajā centrā mums būs sava vietiņa un varēsim tur rīkot arī turnīrus,” piemitina trenere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka kopumā Alūksnes džudo nodaļā ir ap 140 audzēkņiem. Turklāt līdz ar jaunajiem ierobežojumiem atkal mainās džudistu praktisko treniņu norise. Nevakcinētajiem sportistiem tie arī turpmāk notiks ārā – Pilssalas stadionā, bet tie, kuri ir vakcinēti vai pārslimojuši “Covid-19”, varēs trenēties iekšā. “Turpināsim trenēties tāpat kā līdz šim, akurāti savos laikos un dienās. Mēs, džudisti, esam stipri un neatlaidīgi, tāpēc turpināsim strādāt ar sarežģītākos apstākļos,” optimistiski norāda K. Rence.

VEIKSMĪGS STARTS. Latvijas meistarsacīkstēs veiksmīgi startēja Žanete Jāņkalne, Jūlija Kuzņecova, Jūlija Katrīna Celenberga, Martins Līvs, Roberts Purs.

Foto: no personīgā arhīva

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atklātais Latvijas kauss komandu individuālajā vērtējumā U-14/U-16 Ērika Lieknes piemiņai 25. un 26. septembrī

U- 14 vecuma grupā:

– 32 kg 3. vieta – Aivis Jermacāns,

+ 66 kg 5. vieta – Jēkabs Zariņš.

U -16 vecuma grupā:

+ 63 kg 2. vieta – Jūlija Kuzņecova

– 73 kg 7. vieta – Oskars Marcinkēvičs

LATVIJAS REPUBLIKAS MEISTARSACĪKSTES U-21 26. septembrī

U -21 vecuma grupā:

-73 kg 2. vieta – Roberts Javorskis

-73 kg 5. vieta – Rolands Kazačenoks

-81 kg 5. vieta- Gundars Svilāns

02.10.2021. Latvijas DŽUDO FEDERĀCIJAS “BĒRNU KAUSS 2021″ U-10/U-12

U – 10 vecuma grupā:

– 33 kg 1. vieta – Kintija Kļaviņa

+ 40 kg 1. vieta – Kristiāna Tīna Bērziņa

– 32 kg 2. vieta – Patriks Ribušs

– 42 kg 2. vieta – Niks Pilskalns

U-12 vecuma grupā:

– 44 kg 1. vieta – Merisa Akmentiņa

– 50 kg 2. vieta – Timurs Aleksejuks

– 44 kg 3. vieta – Elīza Kozule

– 50 kg 3. vieta – Ostins Rāgs

+ 55 kg 4. vieta – Matīss Līdaks

– 46 kg 5. vieta – Mikus Ozols

Latvijas Republikas atklātās meistarsacīkstes U-18 3. oktobrī

U -18 vecuma grupā:

– 66 kg 1. vieta – Roberts Purs

– 63 kg 2. vieta – Jūlija Katrīna Celenberga

– 70 kg 2. vieta – Jūlija Kuzņecova

– 55 kg 3. vieta – Martins Līvs

– 73 kg 7. vieta – Rolands Kazačenoks

GODALGOTS. Latvijas Republikas atklātajā čempionātā pieaugušajiem godpilno 2. vietu ieguva alūksnietis Roberts Javorskis. Foto: no personīgā arhīva

Latvijas Republikas atklātais čempionāts pieaugušajiem 3. oktobrī

– 73 kg 2. vieta – Roberts Javorskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.