Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Andrejs Rastorgujevs pasaules čempionātā 20 kilometru klasikā izcīna 18.vietu

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs trešdien Slovēnijā pasaules čempionātā 20 kilometru individuālajā disciplīnā ierindojās 18.vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzvaru 20 kilometru klasikā svinēja norvēģis Sturla Holms Lēgreids, kurš par 16,9 sekundēm apsteidza vācieti Arndu Peiferu. Viņi bija vienīgie sportisti uz goda pjedestāla, kuri spēja aizvērt visus 20 mērķus. Bronzu ar 40,9 sekunžu atpalicību izcīnīja norvēģis Juhanness Dāle.

Rastorgujevs pirmajā šautuvē aizvēra visu mērķus un tobrīd ierindojās augstajā piektajā vietā. Otrajā ugunslīnijās biatlonists pieļāva vienu kļūdu un atkrita uz 22.pozīciju, tā brīža līderim no Norvēģijas Sturlam Holmam Lēgreidam zaudējot vairāk nekā minūti un 45 sekundes. Trešajā šautuvē Rastorgujevs ieradās 21.vietā, bet kļūdījās vienu reizi un noslīdēja uz 32.pozīciju.

Ceturtajā ugunslīnijā Rastorgujevs ieradās 32.vietā un līderim Lēgreidam tobrīd zaudēja aptuveni trīs minūtes un 25 sekundes. Biatlonists aizvēra visus mērķus un pakāpās uz 17.vietu, kuru nespēja noturēt līdz finišam un ierindojās 18.pozīcijā. Rastorgujevs Lēgreidam zaudēja trīs minūtes un 38,9 sekundes.

Sasniegtais rezultāts trešdienas sacensībās Rastorgujevam arī dos iespēju startēt disciplīnā ar kopēju startu. Distancē Rastorgujevam bija 27.ātrākais solis. Individuālajās disciplīnā trešdien piedalījās 101 biatlonists.

Rastorgujevs šosezon Pasaules kausa ieskaitē startējis divās individuālajās disciplīnās. Vislabāk viņam veicās Kontiolahti, kur divas kļūdas šaušanā neliedza ierindoties 21.vietā. Pēcāk viņš Antholcā pieļāva četrus “pūdeļus” un samierinājās ar 45.pozīciju.

Tikmēr Eiropas čempionātā Polijas trasē Dušņikizdrojā Rastorgujevs šautuvēs kļūdījās tikai vienu reizi un izcīnīja zelta medaļu.

Pasaules čempionātā Rastorgujevs individuālajā disciplīnā labāko rezultātu sasniedza 2019.gadā, finišēdams 13.vietā. Pagājušajā gadā viņš ierindojās 22.pozīcijā.

Jau ziņots, ka Latvijas biatloniste Baiba Bendika pasaules čempionātā Slovēnijā netrāpīja piecos no 20 mērķiem un ieņēma 52.vietu 15 kilometru individuālajā distancē, Sanita Buliņa bija 67.vietā un Annija Keita Sabule – 86.vietā. Bendika kvalificējās arī svētdienas sacensībām ar kopēju startu.

Čempionāta turpinājumā ceturtdien notiks pāru stafete, sestdien būs stafetes, bet svētdien noslēgumā būs spēkošanās distancēs ar kopēju startu.

Pēc planētas meistarsacīkstēm būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Estešundā.