Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina baudīt ziemu Ķauķu kalnā

Dabai lutinot mūs ar lieliskiem laika apstākļiem šoziem, novada iedzīvotājiem rodas vēlme vairāk laika pavadīt svaigā gaisā. Veselīga dzīvesveida piekritējiem tagad parādījusies vēl viena lieliska iespēja – baudīt Ķauķu kalna piedāvājumu tikai 15 kilometru attālumā no Alūksnes – vizināties ar kalnu slēpēm un sniega dēļiem, kā arī pašiem mazākajiem – ar ragaviņām. Slēpošanas bāze interesentiem “durvis vērusi” aizvadītā gada pēdējās dienās un jau pulcē apmeklētājus, kas šeit var atpūsties epidemioloģiski droši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene”, – gleznainā, paugurainā ielokā veselīga un sportiska dzīvesveida cienītājus gaida 239 metrus augstais Ķauķu kalns, kas tagad ir aprīkots ar vajadzīgo aktīvai ziemas baudīšanai.

Divas sniega trases

Uzņēmēja Laima Kaufiņa stāsta, ka Ķauķu kalnā, kas ir tikai 15 kilometrus no Alūksnes pilsētas, ir ierīkotas kalnu slēpošanas un snovborda trases piebraukšana caur Māriņkalnu, tur uzstādītas norādes “Dēliņkalns” un “Ķauķu kalns”. Divas dabīgā sniega trases ir 200 – 400 metrus garas. Apmeklētājiem pieejams pacēlājs, inventāra noma, slēpošanas un snovborda trases, bezmaksas autostāvvieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja līdz šim te atbrauca tikai atsevišķi interesenti, tad aizvadītā gada izskaņā Ķauķu kalns apmeklētājiem atvērts oficiāli un te ir iespēja baudīt kalnu slēpošanas un snovborda aktivitātes. Pieejama kalnu slēpju un snovborda komplektu noma, kā arī slēpošanas zābaku, ķiveres, nūjas. Apmeklētājiem jāierodas laika apstākļiem atbilstošā apģērbā. Ir pieejams stāvlaukums aptuveni 40 automašīnām. Aicinām atpūsties ģimenes ar bērniem, jo pašiem mazākajiem ir iespēja pa kalna lejasdaļu braukāt ar ragaviņām, kamēr pieaugušie izbauda lielā kalna izaicinājumus. Ievērojam visus epidemioloģiskos noteikumus, inventāru izsniedzam ārā un kalns darbojas tikai zaļajā režīmā. Tādēļ lūgums apmeklētājiem sagatavot sertifikātus un paņemt līdzi personu apliecinošus dokumentus,” stāsta L. Kaufiņa.

Padomāts par omulību

Lai atbraucējiem būtu ērti, padomāts arī par papildus pakalpojumiem. Uzņēmēja priecājas, ka šosezon Ķauķu kalnā viesojas arī mobilā kafejnīca, piedāvājot karstus ēdienus un dzērienus, lai sasildītos pēc ziemas prieku baudīšanas. Uz kalna kuras arī ugunskurs patīkamākai atmosfērai un var sasildīt nosalušās rokas, jo, ievērojot Covid-19” noteikumus, visa uzturēšanās ir ārā, telpas šim nolūkam nav pieejamas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmēja uzsver, ka šis ir dabīgā sniega kalns, un tas nozīmē, ka sniega ir tik daudz, cik ziema dāvājusi. “Darba laiki pakārtoti dienas gaišajai daļai, ilgāk aktivitātes pieejamas brīvdienās, bet mākslīgā apgaismojuma kalnam nav. Pakalpojuma pieejamība ir ļoti atkarīga no laika apstākļiem, tādēļ interesentiem vēlams pirms došanās uz slēpošanas vietu sazināties ar L. Kaufiņu personīgi vai meklēt informāciju sociālajā platformā “Facebook.com” vietni “Ķauķu kalns”.

Pēc aktivitātēm L. Kaufiņa aicina baudīt dabas skatus no putna lidojuma, kas paveras no 27 metrus augstā Dēliņkalna skatu torņa platformas – vien četru kilometru attālumā.

Jāatgādina, ka slēpošanas entuziastiem savas distances piedāvā ziemas sporta centrs “Mežinieki”, slidot iespējams aiz Ernsta Glika Valsts ģimnāzijas un Strautiņu slidotavā. Vienkārši atpūsties, baudot dabu pastaigājoties, kā arī nobraukt no kalna pilsētā iespējams gan Tempļakalna un Muižas parkā, gan Pilssalā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.