Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vāc parakstus par lūšu medību aizliegumu

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manbalss.lv” sākta parakstu vākšana par lūšu medību aizliegumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Jānis Vinters. Viņš uzskata, ka arī Latvijā ir jāaizliedz Eiropas Savienībā un visā pasaulē aizsargājamu dzīvnieku – lūšu – medības.

Vinters pārliecināts, ka sabiedrība no tā iegūs daudz veselākus mežus, jo lūši medī dzīvniekus, kas posta mežus, kā arī sabalansētākus biotopus.

Tāpat iniciatīvā pausts, ka šādu pārmaiņu rezultātā Latvijā būs vairāk aizsargājamo dzīvnieku. Latvija kļūs salīdzinoši vēl ekoloģiskāka, līdz ar to Latvijā varēs vēl sekmīgāk organizēt bioloģisko tūrismu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Valsts meža dienests informē, ka 2019./2020. gada medību sezonā pieļaujamais lūšu nomedīšanas apjoms noteikts 100 dzīvnieku apmērā un lūšu medības sākās no 1. janvāra. Lūšu medību sezona turpinājās līdz Valsts meža dienesta noteiktā pieļaujamā lūšu nomedīšanas apjoma sasniegšanai, bet ne ilgāk par 31. martu.

Vienlaikus Valsts meža dienests patur tiesības noteikto lūšu nomedīšanas apjomu samazināt vai noteikt medību slodzes samazināšanas iespējas. Tāpat Valsts meža dienests aicina nemedīt lūšus medībās ar dzinējiem bezsniega apstākļos un nemedīt lūšu mātītes, ar kurām kopā ir iepriekšējā pavasarī dzimuši mazuļi.
2019./2020. gada medību sezonā tika noteikts aizliegums medīt lūšus vairākos pagastos Zemgales virsmežniecības Jelgavas nodaļas un  Bauskas nodaļas uzraugāmajā teritorijā, un Rīgas reģionālās virsmežniecības Babītes nodaļas uzraugāmajā teritorijā.

Foto: Delfi, attēlam ilustratīva nozīme

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.