Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Uztrauc pils tālākais liktenis

Jūnijā laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas” rakstījām par reformu Gaujienā, kā rezultātā visas izglītības iestādes turpmāk atradīsies vienviet – bijušajā internātskolas ēkā. Taču tas nozīmē, ka tukša palikusi Gaujienas pils ēka. Kāds būs tās turpmākais liktenis, vai par pašu ēku un tās apkārtni kāds gādās, ir jautājumi, ko ar laikraksta starpniecību vēlas noskaidrot gan Gaujienas pagasta iedzīvotāji, gan absolventi, kuri mācījušies pils ēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaujienas pagasta pārvaldes vadītāja Inese Lukjanoviča stāsta, ka bijusi aktīvo Gaujienas pagasta iedzīvotāju tikšanās, kurā izteikti priekšlikumi, kas pils ēkā varētu turpmāk atrasties. “Tur joprojām būs skolas muzejs, zāli varēs izmantot Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola dažādiem pasākumiem. Virtuves zonā turpinās saimniekot zemnieku saimniecība “Mietaine”, piedāvājot mielastus dažādiem dzīves gadījumiem.

Iedzīvotāji ierosināja, ka pils ēkā varētu atrasties pagasta pārvalde, arī tūrisma un informācijas centrs pieļāva iespēju, ka varētu pārcelties uz pili. Tāpat arī ēkā varētu glabāties sporta inventārs, jo šobrīd sporta darba organizatoram nepietiek vietas tā glabāšanai. Arī teātra pulciņa dalībnieki gribētu pilī glabāt kādu inventāru. Ideju bija ļoti daudz. Ar iedzīvotāju piedāvājumiem iepazīstināju Apes novada domes vadību. Saņēmu atbildi, ka neko pārcelt uz pili nevar, jo ēka ir avārijas stāvoklī. Par tās tālākām izmantošanas iespējām domē vēl lems,” stāsta I. Lukjanoviča.

Vairāk lasi laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” 14.jūlija numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.