Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Uzlabota peldvieta pie Siseņu ezera

Siseņu ezers, kas atrodas Jaunalūksnes pagastā un pie Alūksnes robežas, ir iecienīta peldvieta gan blakus esošajiem mazdārziņu iedzīvotājiem, gan citiem pilsētas iedzīvotājiem. Jau vairākkārtīgi šajā teritorijā peldētājus uztraukusi peldvietas nesakoptība, tomēr šovasar jūlijā tā kļuvusi pievilcīgāka visiem mazā ezera apmeklētājiem.

Jaunalūksnes pagasta pārvaldes vadītājs Viesturs Zaķis vēsta, ka tagad ezera krastā ir veikta minimāla ezera piekrastes zonas tīrīšana, ievērojot Vides pārvaldes tehniskos noteikumus. Krasta zonā uzbērta smilts. Uzstādīti trīs soliņi, trīs atkritumu urnas un jauna pārģērbšanās kabīne, kas ir krietni pievilcīgāka nekā iepriekš. Tāpat ezera krastā izvietota laipa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V. Zaķis uzsver, ka šīs vietas labiekārtošana bija jāveic, jo novērots, ka šajā zonā ir visai liels peldētāju pieplūdums. “Vasaras otrajā pusē nereti gadās, ka Alūksnes ezerā sākas dažādi dabas procesi, piemēram, aļģu ziedēšana, un peldēšanās vairs nav sevišķi patīkama. Siseņu ezerā šādi procesi nav novēroti. Līdz ar to arī palielinās cilvēku pieplūdums tieši šajā peldvietā,” viņš saka. Labiekārtošanas darbi veikti Lauku atbalsta dienesta LEADER projekta ietvaros. Projekta kopējās izmaksas – 18,113 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.