Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Svētku rotājumiem „jāatpūšas”

Gada tumšākajā laikā, sagaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, alūksniešus un pilsētas viesus priecēja svētku rotājumi – eņģeļi parkā pie Alūksnes Jaunās pils, Alūksnes Kultūras centra, Tūrisma informācijas centra, laukumā pie Brūža un Pils ielas krustojuma. 
Ar gaismu virtenēm bija izpušķotas ābelītes Pils ielas malā. gaismas rotājumi bija izvietoti pār Brūža ielu, pie Alūksnes Kultūras centra, Miera ielas krustojumā un citur. Svētki pagājuši un arī lielākā daļa rotājumu noņemti. Tas radījis pārdomas mūsu lasītājos. Redakcijā vērsās kāda alūksniete, kura vēlējās palikt anonīma (redakcijai viņas uzvārds ir zināms), ar jautājumu, kādēļ rotājumi noņemti. “Alūksnē ir skaista, balta ziema. Vakaros cilvēki pastaigājas  – ne tikai alūksnieši, bet arī pilsētas viesi. Tas nekas, ka formāli visi svētki pagājuši, svētku rotājumi varēja palikt, jo šajā laikā rada cilvēkiem pozitīvas emocijas,” sacīja lasītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvērtē laikapstākļus
Alūksnes novada pašvaldības vides dizaina padomes locekle Anda Klints skaidro: “Svētku rotājumi ir pakļauti laikapstākļu ietekmei. Tie ziemās ir mainīgi – te sniegs, te atkala, te slapjš sniegs, te lietus. Tādēļ jāizvērtē, ko atstāt, ko noņemt. Eņģeļu  izgaismošanai vajadzīgi prožektori, kas laikapstākļu dēļ arī var tikt bojāti un pēc tam, iespējams, jālabo. Tam visam vajadzīgas finanses. Tādēļ nevaram atļauties tos visu ziemas sezonu atstāt ārā.”“Svētku rotājumi ir pakļauti laikapstākļu ietekmei. Tie ziemās ir mainīgi – te sniegs, te atkala, te slapjš sniegs, te lietus.
Tādēļ jāizvērtē, ko atstāt, ko noņemt. Eņģeļu  izgaismošanai vajadzīgi prožektori, kas laikapstākļu dēļ arī var tikt bojāti un pēc tam, iespējams, jālabo. Tam visam vajadzīgas finanses. Tādēļ nevaram atļauties tos visu ziemas sezonu atstāt ārā,” skaidro A. Klints un piebilst – vides dizaina padomē vienojušies – kamēr būs balts, skaists sniegs, tikmēr gaismu virtenītes degs ābelītēs Pils ielā un Brūža ielā ceļā uz Alūksnes Kultūras centru.

Foto: Didzis Bauers

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.