Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Septiņas mediju organizācijas izveido Latvijas Reģionālo mediju asociāciju

Apvienojoties septiņu mediju organizāciju pārstāvjiem, izveidota Latvijas Reģionālo mediju asociācija (RMA), “Alūksniešiem.lv” uzzināja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība, kas pārstāv kopumā desmit medijus, par savu mērķi ir izvirzījusi nepieciešamību sekmēt neatkarīgu un kvalitatīvu mediju attīstību Latvijas reģionos. Turklāt tādu mediju attīstību, kurus veido neatkarīgi un kvalitatīvi strādājoši žurnālisti, apgalvo RMA.

Jaunās mediju organizācijas dibinātāji uzsver, ka Latvijas reģionu iedzīvotājiem ir jābūt iespējai saņemt objektīvu, patiesu, aktuālu un kvalitatīvu informāciju par visām norisēm valstī un jo īpaši reģionos, vienlaikus arī sekmējot Latvijas reģionu iedzīvotāju medijpratību. Tāpat organizācija atbalsta jaunu cilvēku iesaisti žurnālistikas profesijā reģionos un ir gatava veicināt reģionu žurnālistu profesionālo izaugsmi.

RMA labprāt redzētu savas organizācijas biedru vidū ikvienu reģionu mediju un mediju organizāciju, kas, neatkarīgi no darbības platformas, atbalsta biedrības mērķus un statūtus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā savus iespējamos sadarbības partnerus RMA redz visas Latvijā jau esošās mediju un žurnālistu organizācijas, kuru darbība un mērķi nav pretrunā ar RMA darbības principiem. Kā galvenos partnerus RMA dibinātāji redz Latvijas Mediju ētikas padomi, Latvijas Preses izdevēju asociāciju un Latvijas Žurnālistu asociāciju.

Dibināšanas līgumu parakstījuši AS “Kurzemes radio”, SIA “Novadu ziņas”, SIA “Balvu Vaduguns”, SIA “Vietējā”, biedrība un portāls “Lobs”, SIA “Reģionu mediji”, kura sastāvā ir “Alūksnes un Malienas Ziņas” un SIA “Latgales laiks”.

Biedrības pirmā sapulce, kurā, atbilstoši statūtiem, tiks ievēlēta valde, ko pārstāvēs pieci tās pārstāvji, interaktīvās saziņas vietnē Zoom notiks 8.septembrī plkst.13.30.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.