Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sācies ceturtais rezervistu militārās apmācības kurss

Foto: Loreta Jargane/ attēlam ilustratīva nozīme

Šajā nedēļas nogalē ikgadējo rezervistu militārās apmācības kursu sākuši 35 rezervisti, “Alūksniešiem.lv” informēja Aizsardzības ministrijas pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmācības kurss sākts, piedaloties Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes mobilizācijas centru izvēršanas mācībās “Atmoda” Valmierā un Gulbenē, un apmācības turpināsies līdz 23.jūlijam Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā Alūksnē.

Kājnieku skolā Alūksnē rezervisti iegūs militārās pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī, apgūstot tādus priekšmetus kā ieroču apmācība, šaušanas un sakaru apmācība, normatīvie akti, lauka kaujas iemaņas, topogrāfija, orientēšanās un medicīna. Savukārt kolektīvās apmācības līmenī rezervisti apgūs lauka kaujas iemaņas nodaļas līmenī. 

Kursa laikā rezervisti apgūs pamatus vairākās specialitātēs – radiostaciju sakarnieks, granātnieks-operators, ložmetējnieks, ložmetējnieka palīgs, kā arī specialitātē, kas saistīta ar paplašinātās pirmās palīdzības sniegšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Militārās apmācības kursa laikā rezervisti tiks iesaistīti arī “Wise Adder” militārajās mācībās, apgūstot lauka kaujas un citas iemaņas nodaļas līmenī. Apmācības noritēs klātienē klasē, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot teorētiskās un praktiskās ieskaites.

Militārās apmācības laikā rezervisti pildīs aktīvo dienestu, viņiem būs karavīra statuss un mācību laiks tiks ieskaitīts viņu izdienas stāžā. Rezervistus nodrošinās ar dzīvojamo telpu kazarmā vai lauka apstākļos – teltī, kā arī ar formas tērpu un nepieciešamo inventāru.

Sekmīgi apgūstot militārās apmācības kursu, rezervisti 23.jūlijā dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību un mobilizācijas norīkojumu un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīru pienākumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rezervistu apmācības kursu Latvijas pilsoņiem bez militāras sagatavotības Nacionālie bruņotie spēki rīko reizi gadā kopš 2018.gada, un tam var pieteikties Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 50 gadiem, kuri ieguvuši vismaz pamatizglītību un pārvalda valsts valodu vidējā līmenī. Militārajai apmācībai pieņem rezervistus, kuri atbilst dienestam rezervē noteiktajam veselības stāvoklim, ko pārbauda medicīniskā komisija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.