Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

SAC “Pīlādži” saslimušo nav

Maija sākumā aprūpes centrā “Pīlādži” konstatēja “Covid-19” saslimušos. Taču tagad situācija ir uzlabojusies. “Covid-19” saslimušo nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SAC “Pīlādži” vadītājas pienākumu izpildītāja Ieva Vimba informē, ka pansionāta klienti saņēmuši otrās vakcīnas pret “Covisd-19”. “Izņemot tos 7 jaunos klientus, kuri gaida pirmo vakcinēšanās posmu. Kā būs iespēja, tā tiks nodrošināta vakcinēšanās,” viņa uzsver.

I. Vimba norāda, ka vīrusa izplatības laikā darīts viss iespējamais, lai klienti tiktu pasargāti. “Katrā ziņā, klienti, kuriem bija pozitīvs tests, viņiem nevienam neparādījās nekādas blaknes, pat ne temperatūra. Viņi pārslimoja šo vīrusu ļoti vieglā formā. Visvairāk bija jāstrādā pie tā, lai skaidrotu – kāpēc šie cilvēki ir izolēti, kāpēc ir ierobežojumi,” skaidro I. Vimba.

Tā kā situācija ir uzlabojusies, pansionātā var ierasties arī apmeklētāji. “Tagad varam iziet ārā , vismaz, lai baudītu kaut mazliet vēsumā. Ar karstumu ir traki. Jauki, ka var nākt ciemiņi. Ir mazināti ierobežojumi. Klientiem patīk, ka vismaz kaut kādi pasākumi notiek. Jūnijā jau ir viesojušies visi trīs konfesiju pārstāvji. Un augustā brauks atkal.”
Pirmais pasākums svinēts saulgriežos – “Jāņu ielīgošana.” Kad SAC viesojušās Mālupes saieta nama darbinieces, dziedot un cienājot ar sieru, pīrāgiem un kvasu.
“Klienti bija ļoti, ļoti noguruši no šiem ierobežojumiem. Protams, arī no informācijas, radio un televīzijā. Tagad jau ir vieglāk,” saka I. Vimba.

Jau ziņots, ka kopš 8. maija arī Mālupes sociālajā aprūpes centrā “Pīlādži” konstatēti “Covid-19” saslimušie.
Kā norādīja SAC “Pīlādži” medicīnas māsa Irēna Lukjanova, sākotnēji pozitīvs tests uzrādījās vienam pansionāta darbiniekam. Pēc nedēļas konstatēti septiņi saslimušie iemītnieki. SAC “Pīlādži” aizritējis pilns vakcinēšanās process, un klienti vīrusu izslimoja bez simptomiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.