Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Septembrī SAC “Alūksne” klienti tver skaistos un saulainos mirkļus

Septembrī Sociālās aprūpes centrā “Alūksne” tveram skaistās un saulainās rudens dienas, dodoties uz Viktora Ķirpa Ates muzeju. Muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītājas stāstījuma pavadīti, aplūkojam senās ēkas un darbarīkus. Daudzi eksponāti apmeklētājiem prātā atsauc mīļās bērnības dienu atmiņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Senās telpas, darbarīki, sadzīves priekšmeti un mēbeles vēl, šķiet, dveš vecvecāku elpu. Motoru šķūnis ar bagātīgo tehnikas klāstu īpaši saista vīru uzmanību. Starp eksponātiem aplūkojams arī mūsu centra iemītnieka iepriekš muzejam dāvātais piecdesmito gadu beigās radītais traktors.
Muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja tuvāk iepazīstina arī ar audekla tapšanas procesu – cik daudz darba un pūļu agrāk bijis jāpieliek, lai sagādātu saimei apģērbu. Esam priecīgi un pārsteigti, kā V. Ķirpa muzejā aizsāktais darbs ir audzis un attīstījies! Lai gūtos iespaidus nostiprinātu, saimniece pavadīdama, mums sarūpējusi arī cienastu, ko baudām jaukajā muzeja rudens smaržu gaisotnē. Bet īsi pirms prombraukšanas kāda no muzeja darbiniecēm sniedz mums līdzi ciemakukuli – divus lielus ķirbjus, ar ko cienāt aprūpes centra saimi. Mājās dodamies priecīgi, pateicīgi un jaukās uzņemšanas sasildīti. Te labprāt gribas atgriezties atkal un atkal un baudīt senās lauku sētas noskaņas.

Ekskursija Alūksnē

Nāk rudens apglezno Latviju… Esam nolēmuši pārbaudīt, vai rudens jau izgreznojis arī mūsu pašu pilsētu. Mazā Bānīša kvartāls vēl zaļš, un dzeltenās lapas neredz, arī veroties pāri ezeram no Siguldas kājnieku pulka pieminekļa kalna. Rūpīgi izbraucot Alūksnes pils parku un apskatot skaistos vides objektus, redzam, ka mazliet vēl jāpagaida, līdz koku lapās iemetīsies sārtie un dzeltenie toņi. Tomēr siltā diena jāizmanto, tāpēc dodamies apskatīt Alūksnes Pilssalu – kas mainījies šajā gadā, kas nācis klāt Alūksnes pilsdrupās un vai jaunais tilts vēl tāpat priecē ceļiniekus ar mūzikas skaņām? Rudens krāsu meklējuma noslēgumā kā punktiņš uz “i” – jaunie gulbju mazuļi, kurus gulbju vecāki ļauj rūpīgi apskatīt un nemaz nedusmo par ziņkārīgajiem skatītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepazīst izstādi

Iepazīstam arī Alūksnes Kultūras centrā piedāvāto Māra Čaklā 80 gadu jubilejai veltīto ekspozīciju – “Viņi un sirdsapziņa”. Izstādē atklājam interesantus faktus no M. Čaklā dzīves – piemēram, saraksti ar viņa draugu Ojāru Vācieti. Ar interesi noskatāmies arī divas īsfilmas, kurās dzejnieks dalās savās atmiņās un tuvāk atklāj notikumus no savas dzīves. Iepazītais atstāj zināmu pārdomu pilnas noskaņas.

Bet septembris jau vēl nav galā, vēl gaidām krāšņās lapas un ceram, ka izdosies notvert saulainus mirkļus, neskatoties uz salnām un rudens vēsumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.