Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rosina iedzīvotājus balsot “par” aizdevumu

Kreisajā pusē Torņa ielas 15 māja, kurā 2016. gadā notika gāzes eksplozija.

SIA “Alūksnes nami” no 15. septembra uzsāka Torņa ielas 15 iedzīvotāju aptauju par ēkas 5. kāpņu telpas atjaunošanai nepieciešamo aizdevumu, lai veiktu remontdarbus kopīpašuma daļā un atjaunotu konstrukcijas un inženiertīklus līdz dzīvokļiem. Iedzīvotāji aicināti līdz 30. septembrim rūpīgi iepazīties ar lēmumu un rakstiski nobalsot “par” vai “pret” lēmumā norādītajiem jautājumiem. Tāpat aicināti aizpildīt informāciju par dzīvokļa īpašnieku (4. lapa), pievienot īpašumtiesību apliecinošu dokumenta kopiju. Minēts, ka balsojumi jānodod katras kāpņu telpas izvietotajā pastkastē.

Torņa ielas 15 mājas iedzīvotājs, advokāts Guntars Priedītis rosina iedzīvotājiem būt aktīviem un lemt “par” šo iespēju. “Saprotu, ka daudziem ir neskaidrības un jautājumi. Taču gribētos, lai iedzīvotāji izdara pareizo izvēli. Esmu dzirdējis, ka cilvēki uztraucas par maksājumu. Ir jāsaprot, ka “Alūksnes nami” ir nākuši pretī un samazinājuši apsaimniekošanas maksu, līdz ar ko, pēc būtības, saņemot kredītu, cilvēkam nebūs jāmaksā vairāk, kā viņš maksā tagad. To vajadzētu saprast. Maksājums – paliks tāds pats, vidēji tie ir 50 eiro mēnesī. Kā tie jāmaksā šodien, tik pat būs jāmaksā arī turpmāk. Tieši mājas uzkrājuma nauda arī ir paredzēta remontam. Klīst runas, ka dzīvokļi tikšot ieķīlāti, noņemti. Tās ir muļķības. Dome sniegs savu galvojumu kā nodrošinājuma līdzekli. Nekādi citi nodrošinājuma līdzekļi no cilvēkiem netiek prasīti un nekādas dzīvokļu ieķīlāšanas nav iespējamas. Negribētos, lai cilvēki nobalso “pret” vai nebalso vispār, kā rezultātā māja paliks bez remonta,” skaidro G. Priedītis. Kas notiks, ja cilvēki nebalsos un kredīts netiks ņemts? “Vienkārši nenotiks nekas. Jau ir vairākkārtīgi teikts, ka nebūs naudas, ko dos valsts vai pašvaldība. Šajā situācijā dome var būt kā galvotāji un “Alūksnes nami” var sakārtot dokumentus. Saprotu, ka visi priekšnoteikumi ir izpildīti. Atliek tikai formalitātes un līdz pavasarim māja būs saremontēta. Cilvēki varēs atgriezties savos īpašumos. Cik ilgi šis degradētais objekts stāvēs nesakārtots? Ar katru gadu māja iet postā. Tā jau mājā nav dzīvojamā fonda. Pie tādas situācijas riskēt ar 75 dzīvokļu daudzdzīvokļu ēku būtu muļķīgi,” savu viedokli pauž aktīvais Torņa ielas 15 iedzīvotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zināms, ka šī gada martā Alūksnes novada dome pieņēma lēmumu saistībā ar daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Torņa ielā 15, Alūksnē, gāzes sprādzienā cietušās 5. kāpņu telpas atjaunošanas virzību. Minētās dzīvojamās mājas cietušās daļas atjaunošanai SIA “Alūksnes nami” ir astoņas reizes veikusi iepirkuma procedūras. Līdz šim tās ir bijušas nesekmīgas. Tiklīdz šogad SIA “Alūksnes nami” izsludinātā iepirkuma procedūra noslēdzās rezultatīvi, Alūksnes novada pašvaldība vērsās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā ar lūgumu piešķirt šim mērķim valsts budžeta līdzekļus.

Pašvaldība no ministrijas ir saņēmusi uzdevumu sagatavot un iesniegt tai dokumentus, lai pretendētu uz valsts budžeta finansējumu no programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.
Ņemot vērā minētās programmas nosacījumus, kas varētu būt līdz 70% no paredzamajām izmaksām, Alūksnes novada dome 25. marta sēdē nolēma valsts atbalsta gadījumā palielināt SIA “Alūksnes nami” pamatkapitālu, ieguldot 50 370 eiro, lai nodrošinātu mājas pārvaldniekam tūlītēji pieejamus līdzekļus pilna apjoma būvdarbu realizēšanai, vēsta novada sabiedrisko attiecību speciāliste.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.