Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Robežsargi tagad būs tiesīgi pielietot šaujamieroci dronu notriekšanai

1. decembrī stājies spēkā jauns Valsts robežsardzes likums. Tas paredz, ka robežsargiem būs obligāta arī militārā apmācība, un nosaka, ka robežsargam visā Latvijas Republikas teritorijā būs tiesības noskaidrot personas identitāti. Robežsargi tagad būs tiesīgi pielietot šaujamieroci dronu notriekšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: LA.lv

Valsts robežsardzes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore Kristīne Pētersone pastāstīja, ka jaunais robežsardzes likums aktualizē robežsardzes tiesisko regulējumu atbilstoši mūsdienām, jo līdzšinējais likums novecojis. “Jaunizstrādātajā likumā saglabātas jau noteiktās Valsts robežsardzes funkcijas – valsts robežas neaizskaramības nodrošināšana un nelegālās migrācijas novēršana, kā arī precizēti robežsardzes uzdevumi,” viņa stāsta.

Jābūt savietojamai ar bruņotajiem spēkiem

Likums nosaka, ka robežsargam ir obligāta speciāla, ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem saskaņota militārā apmācība. No tās var atbrīvot robežsargu, kurš iepriekš sekmīgi apguvis militārās apmācības kursu vai tam pielīdzināmu apmācību. “Līdz šim bija neskaidrība par rīcību kara un izņēmuma stāvokļa laikā, taču robežsardzei ir jābūt savietojamai ar NBS vienībām gan ekipējuma, gan apmācības, gan procedūru jomās,” skaidro K. Pētersone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunais regulējums atjaunos novecojušo mūsdienu tiesību sistēmai neatbilstošo terminoloģiju, piemēram, robežpārejas punktam pareizi jāsaucas par robežšķērsošanas vietu. Tas paredz arī robežsarga zvēresta institūta atjaunošanu, kā arī atcelt pašlaik robežsargiem uzlikto aizliegumu apvienoties arodbiedrībās. Likums arī paredz, ka robežsardzei var būt sava himna. Patlaban robežsardzei savas himnas nav.

Vairāk lasi 4. decembra e-avīzē – https://aluksniesiem.lv/product/%e2%84%9694-04-12-2020/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.