Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

PMLP atjaunos iespēju noformēt dokumentus bez pieraksta

Foto: lvportals.lv

Lai saīsinātu laiku, kas iedzīvotājiem jāgaida uz iespēju saņemt pasi vai ID karti, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) veiks vairākus uzlabojumus un izmēģinājuma kārtā atjaunos iespēju noformēt personu apliecinošos dokumentus bez iepriekšēja pieraksta, aģentūru LETA informēja pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vismaz kopš rudens PMLP ir izveidojusies situācija, ka iedzīvotājiem uz iespēju saņemt pasi vai ID karti ir jāgaida pat vairāki mēneši, liecina aģentūras LETA novērojumi.

Tagad pārvalde ieviesusi vairākus klientu apkalpošanas risinājumus, lai samazinātu rindas.

No 23.februāra tiks atjaunota personu apliecinošu dokumentu noformēšana un saņemšana dzīvās rindas kārtībā. Tas katru dienu būs iespējams Alūksnes, Balvu, Gulbenes, Krāslavas, Kuldīgas, Ludzas, Madonas, Preiļu, Valkas un Ventspils teritoriālajās nodaļās. Prioritāri tiks apkalpoti tie klienti, kuri veikuši pierakstu, un tikai pēc tam klienti, kas būs ieradušies saņemt pakalpojumu rindas kārtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt visās marta un aprīļa piektdienās, izņemot Lielo Piektdienu, – 4., 11., 18. un 25.martā un 8., 22. un 29.aprīlī PMLP Rēzeknes nodaļā būs iespējams noformēt un saņemt dokumentus tikai rindas kārtībā. Līdzīga kārtība būs Rīgas 1. nodaļā un Ogres nodaļā trīs aprīļa piektdienās – 8., 22. un 29.aprīlī.

Tāpat pārvalde samazinājusi klientu apkalpošanas laiku no 15 minūtēm līdz 10 minūtēm. Paredzamas, ka šīs izmaiņas ļaus apkalpot vairāk klientu nekā iepriekš.

Katru mēnesi vidēji 4000 cilvēku neierodas saņemt pakalpojumu un neatceļ pierakstu, tādējādi izraisot neērtības citiem, kuriem nākas gaidīt ilgāk, lai pieteiktos dokumentu noformēšanai. Tādēļ PMLP sākusi dubulto klientu pierakstīšanu uz vienu pieraksta laiku. Pārvalde lūdz klientus būt saprotošiem, ja rodas nelielas nobīdes iepriekš pieteiktajā apkalpošanas laikā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat esot jāņem vērā, ka gadījumos, ja personu apliecinošais dokuments ir pazaudēts vai dokumenti jānoformē pēc uzvārda maiņas, process prasa ilgāku laiku – aptuveni 30 minūtes.

Savukārt, lai atvieglotu pieteikšanos pakalpojuma saņemšanai, veikti uzlabojumi iepriekšējā pieraksta sistēmā. Turpmāk sistēma automātiski atlasīs ātrāko nodaļā pieejamo pieraksta laiku, tā ļaujot klientiem ātri un ērti pārbaudīt, kurā PMLP nodaļā iespējams drīzākais pieraksts.

Vienlaikus pārvalde aicina klientus laikus pārbaudīt savu personu apliecinošo dokumentu – pases un ID kartes – derīguma termiņu un, tam tuvojoties, noformēt dokumentus savlaicīgi.

Patlaban Rīgas, Jūrmalas un Ogres nodaļās rindā jāgaida aptuveni mēnesis, vairumā pārējās teritoriālajās nodaļās pierakstu veikt var jau uz nākamo darba dienu, informē PMLP.

Galvenie iemesli rindām Rīgas nodaļās esot darbaspēka trūkums, darbinieku saslimstība ar Covid 19 vīrusu, kā arī to klientu pieplūdums, kas pēdējo divu gadu laikā nav laikus nomainījuši personu apliecinošos dokumentus un tiem jau paspējis beigties termiņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.