Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Plāno piketu skolu aizstāvībai

Ar īsziņu starpniecību skolēnu vecāki tiek aicināti uz piketu ar mērķi slēgšanu nepieļaut.

Alūksnes novada skolu tīkla optimizācijas plāni izraisījuši plašu rezonansi. Šodien Alūksnes novada pašvaldības Sociālās, izglītības un kultūras komitejas sēdē izskata jautājumu par Alūksnes novada pašvaldības izglītības iestāžu institucionālo sistēmu. Alūksnes pilsētā paredzēts veidot vienu izglītības iestādi, kuras nosaukums būs Ernsta Glika Alūksnes vidusskola, novada pagastos saglabās Ziemeru pamatskolu, Alekseja Grāvīša Liepnas pamatskolu, bet Strautiņu pamatskolā mācīsies tikai 1. – 6. klases bērni. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar šādiem plāniem, dēvējot tos par nepamatotiem un sasteigtiem, kā arī komunikāciju par necaurspīdīgu, nav apmierināti skolēnu vecāki, satraukti skolu kolektīvi. Par Strautiņu pamatskolas un Jaunannas mākslas un mūzikas skolas audzēkņu vecāku “cīņu” par skolu pastāvēšanu jau stāstījām pagājušās nedēļas laikrakstā, portālā “Alūksniešiem.lv” publicējot arī Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas redakcijai iesniegto atklāto vēstuli domes vadībai. Šīs dienas laikrakstā/portālā ir arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas kolektīva atklātā vēstule Alūksnes novada pašvaldības deputātiem un sabiedrībai, kā arī Bejas pamatskolas vecāku viedoklis par iespējamo skolas reorganizāciju. 

Iedzīvotāji savu attieksmi pauž un jautājumus domei un darba grupai, kas strādājusi pie izglītības iestāžu izvērtējuma, aktīvi uzdod arī sociālajos tīklos. 

Šonedēļ sabiedrībā izskanējis arī apsvērums organizēt piketu. Reorganizācijā iesaistīto skolēnu vecāki saņem īsziņas ar aicinājumu 24. februārī pulksten 10 pie domes ēkas pulcēties uz piketu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vecāki un skolotāji plāno piketu pret visu absurdo murgu, kas tiek vērsts pret visiem novada cilvēkiem, bet jo īpaši bērniem! Mums ir jābūt vienotiem! Mums ir jāaizstāv savu bērnu intereses un mēs nedrīkstam pieļaut ne tikai pilsētas skolu reorganizāciju, bet arī jebkuras, arī mazākās lauku skoliņas slēgšanu,” vēstīts aicinājumā, uzsverot, ka “ir jāceļas kājās!” un šis pikets ir iespēja parādīt savu nostāju. 

Par Alūksnes novada pašvaldības Sociālās, izglītības un kultūras komitejas sēdē šodien nolemto vēstīsim portālā, plašāka publikācija paredzēta otrdienas laikrakstā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.