Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Piejūrā par zādzību no automašīnas aizturēti divi vīrieši

Aizvadītajā nedēļā Vitrupē, Salacgrīvas pagastā, Limbažu novadā, stāvlaukumā pie jūras no automašīnas nozagta vīriešu somiņa ar dažādām personīgajām mantām. Par notikušo Valsts policijā uzsākts kriminālprocess, informē VP Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Ieva Ploriņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gada 29.jūnijā plkst.15.57 Valsts policija saņēma informāciju, ka Vitrupē, Salacgrīvas pagastā, Limbažu novadā, automašīnu stāvlaukumā pie jūras no transportlīdzekļa nozagta vīriešu somiņa ar personīgajām mantām. Neilgi pēc notikušā, pateicoties aculiecinieku sniegtajai informācijai par iespējamajiem zagļiem un automašīnu, ar kuru viņi aizbraukuši no notikuma vietas, Valsts policijas darbinieki uz autoceļa A1 apturēja automašīnu un aizturēja tajā esošos divus vīriešus, kuri dzimuši attiecīgi 1970.gadā un 1978.gadā.

Aizturētie vīrieši jau iepriekš bija nonākuši Valsts policijas redzeslokā par dažādu mantiska rakstura noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Turklāt viens no šiem vīriešiem atradās Valsts policijas meklēšanā par izvairīšanos no piespriestā brīvības atņemšanas soda izciešanas.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu Krimināllikuma 175.panta trešajā daļā paredzētais sods ir brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai  probācijas uzraudzība, vai  sabiedriskie darbi, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistībā ar notikušo turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Ņemot vērā notikušo, Valsts policija aicina neatstāt vērtīgas mantas (piemēram, somu, maku, telefonu, datoru un tml.) transportlīdzeklī, it īpaši salonā, kur tās ir redzamas apkārtējiem, līdz ar to arī potenciālajiem zagļiem. Turklāt vēlams automašīnas salonā neatstāt pat maisiņus (iepakojumus) ar šķietami nevērtīgām lietām, jo praksē ir bijuši gadījumi, kad automašīnas stikls tiek izsists pat tajā atstāta tukša maisiņa dēļ, nolūkā pārliecināties par tā saturu.

Tāpat Valsts policija ikvienu aicina nebūt vienaldzīgam! Ja redzat, ka pie kāda transportlīdzekļa stāvlaukumā vai kādā nomaļā vietā rosās personas, kuras acīmredzami nav tā īpašnieki, un šo personu rīcība rada aizdomas par nodomu izdarīt zādzību, nekavējoties ziņojiet Valsts policijai pa tālruņa numuru 110! Ja iespējams, par notikušo informējiet arī transportlīdzekļa īpašnieku!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.