Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pededzē izveido atpūtas vietu

Foto: publicitātes

Pededzē īstenota sen lolota iecere – izveidota atpūtas vieta ģimenēm dīķa malā. Līdz šim Pededzes pagastā nebija piemērotas vietas, kur veldzēties karstās vasaras dienās un ģimenēm kopā atpūsties pie ūdens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pededzes pagasta pārvaldes vadītāja Daiga Vītola stāsta, ka iedzīvotāji ir priecīgi par jaunizveidoto atpūtas vietu un jau šīs vasaras karstajās dienā tā aktīvi izmantota. Iespēja tādu ierīkot radās, pateicoties biedrības “Alūksnes lauku partnerība” atbalstītajam projektam “Ģimeņu atpūtas vietas ierīkošana Pededzē”. “Pededzē ir Pededzes upe, bet nav zonas jeb vietas, kur varētu atpūsties ūdens tuvumā. Ļoti gribējās īstenot tādu projektu, lai pededziešiem tāda iespēja būtu,” stāsta D. Vītola. Līdz šim līdz dīķim varēja aiziet pa šauru iestaigātu taciņu pār pļavu, bet tagad ir izveidots celiņš un pie atpūtas vietas var ērti piekļūt ar bērnu ratiņiem vai velosipēdiem. “Izveidotais celiņš nodrošina labu piekļuvi,” saka D. Vītola. Projekta finansētājs ir Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA).

Otra projekta aktivitāte paredzēja papildināt izveidoto tradīciju dārzu. “Citos projektos jau uzstādījām koka konstrukcijas, ko tagad papildinājām ar jauniem elementiem – uzstādījām vēl vienu koka konstrukciju veiklības pārbaudei, izveidojām slidkalniņu. Šī vieta Pededzes centrā izskatījās nesakopta, jo tur bija lieli akmeņi, vecu māju pamati, ko mēs paši saviem spēkiem nekādā veidā nevarējām sakārtot. Projektā labiekārtošanas darbus veica SIA “Sorma”, kas ar speciālu tehniku nojauca mājas pamatus, nolīdzināja šo vietu, iesēja puķu zālienu. Gribam, lai tur zied dažādi ziedi, pļausim šeit retāk, lai veidotos dabiska pļava līdzās šūpolēm,” saka D. Vītola.

D. Vītola ar teic, ka šobrīd ir izdarīts tik, cik ļāva finansējums, taču pededziešiem ir vēl ieceres, kā šo tradīciju dārzu uzlabot, piemēram, jāizvieto soliņi. “Ir jāveic solīši uz priekšu, jāattīsta un jāpapildina, arī atpūtas vietā pie dīķa vajadzētu pārģērbšanās kabīni. Šobrīd finansējuma ietvaros izdarījām pamatdarbus,” saka D. Vītola.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.