Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pažēlo savu ģimenes ārstu

Daži vārdi par ģimenes ārsta ikdienu, aprūpējot mūs pēc saaukstēšanās, pārēšanās, traumu, dažādu organismam svarīgu funkciju pasliktināšanās un orgānu saslimšanu gadījumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: pixabay.com

Jau ilgāk kā gadu ģimenes ārsti strādā paaugstinātas slodzes apstākļos. Sakarā ar epidemioloģisko situāciju, ir atcelta „akūtā stunda”, sākot ar februāri ģimenes ārsti ne tikai ārstē mūsu „ikdienišķās” saslimšanas, sazvanās ar saviem “Covid-19” pacientiem, nozīmē zāles, lai tiktu galā ar vīrusa akūto fāzi, nozīmē izmeklējumus un zāles, lai palīdzētu atjaunoties cilvēka organismam pēc vīrusa pārslimošanas (elpošanas sistēmas, asinsrites, nieru, aknu bojājumi, skābekļa bada izraisītas psihiatriskas saslimšanas), bet arī veic savu pacientu vakcināciju. Šī situācija ļoti palielina ģimenes ārstu noslodzi.

Sākot ar maiju, Alūksnes Kultūras centrā izveidotajā Vakcinācijas centrā katram Alūksnes novada iedzīvotājam ir iespēja vakcinēties pēc pieteikšanās 8989 vai www.manavakcina.lv. Lūgums pēc pieteikšanās ierasties saskaņotajā laikā, pretējā gadījumā Jūs liedzat šo iespēju citiem un velti izniekojat mediķu laiku.

Ir dažas ar informatīvām tehnoloģijām spēcīgas kaimiņvalstis, kuru informatīvajā zonā mēs dzīvojam un iespaidojamies, ne vienmēr Latvijas valdības epidemioloģiskie lēmumi ir loģiski un saprotami (iepriekšējās vēlēšanās esam šādu Saeimas un valdības kopumu izveidojuši). Tāpēc man ir lūgums pēc iedzīvotāju loģikas un saprāta, izvērtējot situāciju, iet vakcinēties, izmantojot Vakcinācijas centra iespējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakcinācija kā efektīvs līdzeklis cīņai ar vīrusu izraisītām saslimšanām ir pazīstama no Pastēra laikiem, un arī pašlaik esam saņēmuši padsmit vakcīnas pret dažādām slimībām, LR MK noteikumi Nr.330.

Statistika ir vienkārša: no 100 000 saslimušajiem mirst līdz 5000 (Latvijā 5-15 mirušie dienā). Smagas komplikācijas, ar kurām mediķi tiek galā, iespējamas uz 100 000 ir 2 vakcinētajiem.

Zāles, kas ārstē konkrēto vīrusu, nav izstrādātas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lūdzu, pažēlojiet savu ģimenes ārstu un izmantojiet iespēju vakcinēties Vakcinācijas centrā.

Iespējams, ja neesat izmantojis iespēju vakcinēties, turpmāk gan ambulatorā, gan stacionārā ārstēšana, sakarā ar LR budžeta līdzekļu izsīkumu, tiks veikta par pilnu maksu.

Diemžēl baumas izplatās un redzam ziņas, ka vakcinācija nav palīdzējusi. Netiek ņemts vērā, ka cilvēks saslimis, imunitātei pēc vakcīnas vēl neiestājoties, ka komplikācijas izsaukusi cita saslimšana, ka paaugstināta temperatūra iespējama un sekojošā sliktā pārejošā pašsajūta iespējama arī vakcinējoties ar vakcīnām pret citām saslimšanām (gripa, tuberkuloze, poliemielits, trakumsērga, masalas, ērču encefalīts utt). Viss iespējamais tiek saistīts ar vakcināciju pret “Covid-19”.

Alūksnieši, esam saprātīgi.

Rolands Puriņš

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.