Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Nemitīgā kustībā – Alūksnes pilsētas sākumskolas skolotāja Digna Cunska

“Viņa ir tiešām kolosāla skolotāja, īpaši sportā. Domāju, viņas mērķtiecība, darba spējas, enerģija un neatlaidība ir iemesls intervijai!” Šādu rosinājumu saņēmām redakcijā, lai uzrakstītu stāstu par Alūksnes pilsētas sākumskolas skolotāju Dignu Cunsku, un pievienojamies katram ierosinājuma vārdam, jo – darot darbu, kas pašai ļoti patīk, ar neatlaidību, mērķtiecību, savu piemēru un enerģiju Digna sasniedz jaunas virsotnes, līdzi pulcinot arvien lielāku sportotgribētāju pulku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apliecinājums tam ir arī šoruden saņemtais apbalvojums “Atsaucīgākā klases audzinātāja” projektā “Sporto visa klase”, ko jau vairākus gadus īsteno Latvijas Olimpiskā komiteja.


Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projektā “Sporto visa klase”
Alūksnes pilsētas sākumskolu iesaistījusi Digna Cunska. Attēlā: kopā ar 6. a klasi, kurai pati ir arī audzinātāja, novembra sākumā, saņemot
speciālbalvu nominācijā “Atsaucīgākā klases audzinātāja” un Pateicību par atsaucību un radošu darbu, īstenojot šo projektu.
Foto: no personīgā albuma

“Pirms dažiem gadiem internetā pamanīju, ka Latvijas skolām izsludināts šāds konkurss, bet mēs diemžēl nevaram piedalīties, jo jābūt arī mācību stundām peldēšanā. Otrajā sezonā atkal bija peldēšana – runāju ar skolas direktori, ka tas ir ļoti labs projekts, un varbūt varam reizi mēnesī vest skolēnus uz baseinu Balvos, kas gan būtu ļoti dārgi, un – arī nepiedalījāmies. Trešajā sezonā peldēšana bija aizstāta ar kustību svaigā gaisā. Mēs pieteicāmies un turpinām jau piekto sezonu. Šogad trīs klases iesaistās, iepriekš bijušas arī četras, nodarbības vada arī sporta skolotāji Ilga Tumševica un Jurģis Šatilovs. Mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu, jo diemžēl bērnu aptaukošanās, mazkustīgums ir ļoti izteikts. Nedēļā jābūt piecām sporta stundām: katru dienu pa vienai,” stāsta D. Cunska, atceroties pirmsākumus iesaistei projektā.

Interviju ar D. Cunsku, viņas pārdomas un atklāsmes lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņas” 27. novembra numurā vai e-avīzē šeit www.aluksniesiem.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.