Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Negaisa laikā “Sadales tīkls” pastiprināti seko līdzi situācijai elektrotīklā; aicina būt uzmanīgiem elektrolīniju tuvumā

Foto: pexels.com

Atbilstoši prognozēm, ka arī turpmākajās dienās Latvijas teritoriju vietām var sasniegt pērkona negaisi ar stiprām lietusgāzēm, vēju un krusu. Šādi laikapstākļi var izraisīt bojājumus elektrotīklā, tāpēc AS “Sadales tīkls” pastiprināti seko līdzi meteorologu prognozēm un situācijai tīklā, lai operatīvi novērstu bojājumus un elektroapgādes traucējumus, ja tādi radīsies. Negaisa laikā iedzīvotāji tiek aicināti patverties telpās un būt uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju un citu elektroietaišu tuvumā!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Negaisi ar stipru lietu un vēju sasniedza valsts, īpaši austrumu, teritoriju arī vakar. To ietekmē – gan spēcīgo vēja brāzmu, gan zibens dēļ – tika konstatēti bojājumi elektrotīklā, radot elektroapgādes traucējumus vairākiem tūkstošiem klientu. “Sadales tīkla” operatīvā darba brigādes sāka darbu pie elektroapgādes atjaunošanas, lielāko daļu bojājumu novēršot dažu stundu laikā. Šodien pēcpusdienā situācija elektroapgādē ir stabila.

“Sadales tīkls” atgādina, ka negaisa laikā nav droši atrasties ārā, jo īpaši ir jāuzmanās gaisvadu elektrolīniju un citu elektroietaišu tuvumā! Negaisa laikā var lūzt koki, pārraujot elektrolīniju vadus, kā arī elektrotīkla elementus var bojāt zibens, radot bīstamas situācijas, kas var apdraudēt dzīvību. Uzņēmuma praksē novēroti gadījumi, kad ar vienu zibens spērienu bojāti un pat nolauzti vairāki elektrolīniju balsti. Nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties elektrolīnijām, ja tajās iekārušies koki, zari, vai zemē redzams pārrauts elektrolīnijas vads. Par šādām bīstamām situācijām jāziņo “Sadales tīklam”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, zvanot 112!

Negaisa laikā drošības noteikumi jāievēro arī lietojot personīgās elektroierīces. Ja ēka nav aprīkota ar zibens un pārsprieguma aizsardzības sistēmām, negaisa laikā elektroierīces darbināt ir bīstami – tās ir jāatvieno no elektrotīkla! Neatslēgtas elektroierīces negaisa laikā var tikt bojātas, radot papildu drošības riskus un materiālus zaudējumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms negaisa “Sadales tīkls” arī aicina iedzīvotājus laikus parūpēties par uzlādētiem akumulatoriem mobilajiem telefoniem, datoriem un citām ikdienā izmantojamām viedierīcēm, kā arī sarūpēt kabatas lukturīšus!

Par rīcību elektroapgādes pārtraukuma situācijā

Ja īpašumā pazūd elektrība, vispirms jāpārbauda savas mājsaimniecības elektrības drošības slēdži – tautā tā dēvētie “korķi” – vai tie nav atslēgušies. Ja elektrības drošības slēdži nav atslēgušies, elektroapgādes traucējumu iemesls varētu būt saistīts ar ārējo elektrotīklu. Pirms bojājuma pieteikšanas “Sadales tīklā”, uzņēmums aicina apskatīt www.sadalestikls.lv pieejamo Digitālo karti, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētajā adresē jau ir reģistrēts, speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un klienti ir norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu klienti tiks informēti īsziņā vai e-pastā aptuveni 20 minūšu laikā. Lai pārliecinātos, ka elektroapgādes pārtraukuma brīdī informācija tiks saņemta, “Sadales tīkls” aicina portālā www.e-st.lv norādīt vai atjaunot savu mobilā tālruņa numuru vai e-pasta adresi. Šādi vienmēr saņemsiet informāciju par notikumiem elektrotīklā, kas skar jūsu mājokli vai uzņēmumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.