Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mūsu novados – seši darījumi

Attīstības finanšu institūcijas “ALTUM” pārvaldītais Latvijas Zemes fonds septembrī sasniedzis līdz šim lielāko darījumu apjomu viena mēneša laikā, kopumā par 10 miljoniem eiro, un to sekmējuši reversās nomas darījumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“ALTUM” sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte informē laikrakstu, ka līdz šim Alūksnes un Apes novados kopumā notikuši seši darījumi ar kopējo platību 111 hektāri. “Pieci īpašumi ir Alūksnes novadā (divi Pededzes pagastā un pa vienam Ziemera, Jaunalūksnes un Mārkalnes pagastos) un viens – Apes pagastā. Salīdzinājumā ar citiem reģioniem, Alūksnes un Apes novados ir neliels piedāvājuma apjoms. Tiesa, piedāvājumu skaits fondam zemes iegādei no minētajiem novadiem kopumā bijis lielāks, taču dažādu iemeslu dēļ daļa darījumu nav notikuši. Piemēram, daļā gadījumu pārdevējs ir pārdomājis, visticamākais, ir atradis citu pircēju, citos gadījumos Zemes fonds ir atteicis īpašuma iegādi, piemēram, pārdevēja nesamērīgi augstās cenas dēļ. Jāatgādina, ka Zemes fonds pērk lauksaimniecības zemes īpašumus, ja to iegāde ir lietderīga un ekonomiski pamatota,” stāsta S. Eglīte.

Fonda portfeļa kopējais apjoms šā gada septembra beigās sasniedza 63 miljonus eiro, no kuriem aptuveni 29 miljoni eiro ir reversās nomas darījumi. Zemes fonda īpašumā ir 19,2 tūkstoši hektāru zemes, kopumā 976 īpašumi. Patlaban vairāk nekā 95% iegādāto īpašumu jau ir iznomāti lauksaimniekiem, tai skaitā jaunajiem, kuriem zeme nepieciešama saimnieciskās darbības attīstīšanai vai uzsākšanai. Šogad visaktīvāk par Zemes fonda īpašumu nomu interesējas vidējas un lielas saimniecības, kas pārstāv graudkopības vai jauktās lauksaimniecības nozares.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.