Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Masveida testēšanu uz Covid-19 Gulbenes un jaunveidojamā Balvu novadā sāks nākamnedēļ

Attēlam ilustratīva nozīme

Saistībā ar Covid-19 slimības uzliesmojumu Gulbenes novadā un Balvu reģionā otrdien, 9.martā, pašvaldībās sāksies pūļa testēšana, noņemot siekalu paraugus, liecina pašvaldību publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Analīzes iedzīvotāji varēs nodot bez maksas un pēc brīvprātības principa.

“Pūļa testēšana ir iedarbīgs veids, kā noteikt vietas, kur parādās infekcijas perēkļi. To precizitāte ir vērtējama aptuveni 97-98%. Palielinot testēšanas apjomu, tiks vērtēta infekcijas izplatības situācijas attīstība,” norāda vietvaras.

Siekalu testa metode ir daudz vienkāršāka, turklāt šai paraugu paņemšanā nav jāiesaista medicīnas personāls. Iedzīvotājs to var izdarīt pats, saņemot laboratorisko izmeklējumu komplektu, kurā ir veidlapa, pamācība, kā pareizi siekalas jāsavāc, trauciņš siekalām un spirta plāksnītes dezinfekcijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siekalu paraugi iedzīvotājam ir jāievāc diskrēti, vislabāk mājās. To ir aizliegts ievākt publiskās vietās. Cilvēks paņem komplektu, dzīvesvietā piepilda piltuvi ar siekalām, aizpilda veidlapu, atnes to atpakaļ vietā, kur tas tika paņemts, un atdod.

Šāda iespēja veikt bezmaksas siekalu testu Covid-19 noteikšanai būs no 9.marta līdz 12.martam. Atbilde par testa rezultātu iedzīvotājam tiks nosūtīta diennakts laikā.

Gulbenes, Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novados pieejamais siekalu testu daudzums būs atkarīgs no pieprasījuma. Testus saņemt varēs gan pašvaldību administratīvajos centros, gan pagastos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, kuras vēlas veikt sava kolektīva testēšanu, aicināti pieteikties pašvaldībās.

Jau ziņots, ka Covid-19 plaši skarto Gulbenes novada un jaunveidojamā Balvu novada pašvaldības aicinās Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) novadu teritorijās veikt pūļa testēšanu, ceturtdien lēmušas novadu civilās aizsardzības komisijas.

Balvu novada domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs (LZS) aģentūrai LETA stāstīja, ka Balvu sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija vienojusies aicināt SPKC veikt pūļa testēšanu, līdzīgi kā tas veikts citās pašvaldībās plašu uzliesmojumu gadījumos. Mērs atzina, ka testēšana iestādēs veikta arī iepriekš. Pūļa testēšanu paredzēts veikt visās pašvaldībās, kas nākotnē ietilps Balvu novadā – Balvu, Viļakas, Baltinavas un Rugāju novados.

Arī Gulbenes novads rosinās veikt pūļa testēšanu, atzina novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs (ZZS)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.