Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mājokļa pabalsts arī malkas iegādei

Pēc publikācijas par ievērojamo kurināmā sadārdzinājumu, laikrakstā vērsās alūksniete, kura interesējās par iespēju šim nolūkam saņemt mājokļa pabalstu. “Abi ar vīru esam pensionāri, pie mums dzīvo arī mana māte, invalīde. Vai arī mums būtu iespēja saņemt mājokļa pabalstu vismaz malkas iegādei?” jautā pensionāre, kursa savu vārdu laikraksta slejās atklāt nevēlas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamata sociālās palīdzības pabalsts

Jau janvārī laikrakstā plaši skaidrojām, ka mājokļa pabalsts ir viens no diviem pamata sociālās palīdzības pabalstiem, ko piešķir arī kurināmā iegādei. “Mājokļa pabalsta apmēru aprēķina kā starpību starp garantētā minimālā ienākuma sliekšņu summu (109 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 76 eiro pārējām personām mājsaimniecībā) mājsaimniecībai un faktiskajiem izdevumiem par mājokli un mājsaimniecības kopējiem ienākumiem,” skaidro Alūksnes novada Sociālo lietu pārvaldes Sociālās palīdzības nodaļas vadītāja Evita Bondare. Mājsaimniecībai, kuras materiālā situācija jau ir vērtēta un tai piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss, mājokļa pabalsta saņemšanai Alūksnes novada Sociālo lietu pārvaldē jāiesniedz iesniegums un dokumenti, kas apliecina ar mājokļa lietošanu saistītus izdevumus. Tie ir rēķini par īri, apsaimniekošanu, apkuri, ūdeni, kanalizāciju, atkritumiem, telefona izdevumiem, saņemtajiem telekomunikāciju pakalpojumiem, interneta lietošanu, elektrību, gāzes lietošanu un citu, kā arī jāuzrāda mājokļa lietošanu apliecinoši dokumenti, piemēram, īres līgums.

Mājoklim, kuru apkurina ar cieto kurināmo – malku, oglēm, briketēm, granulām – izdevumus par kurināmo aprēķina atbilstoši izdevumus apliecinošajā dokumentā norādītajai summai. Taču šī summa nedrīkst pārsniegt sešus eiro par mājokļa 1 m2 un mājokļa pabalsta aprēķināšanai izmantojamās izdevumu pozīciju minimālās normas kalendāra gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziņai

Alūksnes novadā aprīlī mājokļa pabalsts piešķirts:

  • Atsevišķi dzīvojošām pensijas vecuma personām vai personām ar invaliditāti – mājokļa pabalsts piešķirts 73 personām 11 242,72 eiro apmērā.
  • Personām mājsaimniecībās, kurās ir tikai pensijas vecuma personas un personas ar invaliditāti – mājokļa pabalsts piešķirts 17 personām 1182,26 eiro apmērā.
  • Pārējās personas – mājokļa pabalsts piešķirts 56 personām 5786,96 eiro apmērā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.