Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mācās ciešāk “savilkt jostas”

Foto: pixabay.com

Gada atskaišu sapulcē šogad piedalījās 80 Alūksnes Invalīdu biedrības biedri. Aizvadītajā gadā pārmaiņas piedzīvojusi Invalīdu biedrības valde, sarukusi arī tās darbība atsevišķos virzienos, tomēr tās biedri ir optimisma pilni iesākto turpināt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārtrauc darbību un atceļ sacensības

Pērn notikušas pārmaiņas Alūksnes Invalīdu biedrības valdē, kad slimības dēļ mūžībā aizvadīta valdes locekle Elvīra Liepiņa, bet Anna Rāga un Iveta Valguma lūdza viņas atbrīvot no amata pienākumu veikšanas valdē, sakarā ar veselības stāvokļa pasliktināšanos.

“Izmaiņas notikušas arī biedrības darbībā. Koronavīrusa pandēmijas noteikto ierobežojumu iespaidā esam pārtraukuši biedrības teātra pulciņa darbību, arī citas aktivitātes, bet centāmies saglabāt tās, kuras varam īstenot atkarībā no pašreizējās epidemioloģiskās situācijas,” saka Alūksnes Invalīdu biedrības valdes priekšsēdētājs Edvīns Svars. Atceltas arī iecienītās Vislatvijas invalīdu vasaras sporta spēles, kas pēdējo reizi aizvadītas Alūksnes novada Ziemeru pagasta Māriņkalnā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izveidojusies dāsna sadarbība

Taču veiksmīgi noritējusi biedrības radošo darbnīcu darbība, kur biedrības biedri pārsvarā strādāja mājās individuāli. Rokdarbniecēm izdevās savus darbus arī pārdot, kopumā nopelnot 1000 eiro. No tiem 700 eiro biedrība izmaksāja darbu autoriem. “Iespējams, tas kādam šķiet maz, tomēr laikā, kad ievērojami pieaugusi pārtikas produktu dārdzība, mums tas ir liels ieguvums. Tas ir arī apliecinājums cilvēka gribai un varēšanai, iedvesma iesākto turpināt,” saka E. Svars. Biedrības biedru pārziņā vēl joprojām ir arī viena puķu dobe pilsētas parkā pie dīķa, kura nu jau drīz atkal prasīs darba rokas.

Ne mazsvarīgs darbs ieguldīts, strādājot ar ziedotājiem, ko veic valdes locekle Gunta Jermacāne ar savu komandu. “Dāsna sadarbība bijusi ar pārtikas un apģērbu ziedotājiem. Arī pirms Lieldienām biedrības biedri bija aicināti iegādāties apģērbu un saņemt pārtikas pakas. Tās aizvedām arī tiem, kuri kustību traucējumu dēļ paši tām pakaļ nevarēja ierasties. Tāpat nebijām vienaldzīgi pret aicinājumu ziedot Ukrainai. Kopīgi sagatavojām 13 dažādas ziedojuma vienības, bet katrs pats varēja doties uz pastu un savu ziedojumu nosūtīt arī individuāli,” atklāj E. Svars.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpaša uzmanība taupības ieteikumiem

Alūksnes Invalīdu biedrības biedriem viens no kvēlākajiem sapņiem ir doties divu dienu kopīgā ekskursijā. Šogad brauciena galamērķis būs Latgale, pa ceļam apskatot Rēzeknes novadu, nakšņojot pie Rāznas ezera, lai otrā dienā vēl pabūtu Krāslavas novadā. Tāpat “Esam saņēmuši arī 72 stundu krīzes situācijas bukletus, lai tos izlasot, katrs varam padomāt, ko liksim somā, ja būs tāda nepieciešamība,” saka valdes priekšsēdētājs.

Pieaugot dzīves dārdzībai, īpaša uzmanība biedrībā tiek pievērsta dažādiem taupības ieteikumiem. Lai gan pašlaik atspaids ir 20 eiro lielais ikmēneša valsts pabalsts pensionāriem un invalīdiem, tas drīz beigsies. Taču palīdzēt var tam, kurš pats to vēlas, domā E. Svars. “Kā noskaidrojām kopīgajā sapulcē, arī paši varam dzīvot, tērējot apdomīgi, apgūstot savu finanšu pārvaldīšanas māku. Ietaupīt var, mēneša beigās apkopojot savus izdevumus un izvērtējot tos, kooperējoties, piemēram, braucienam no laukiem uz pilsētu, pēc informācijas vēršoties klientu apkalpošanas punktos, izvēloties savu iemīļotāko veikalu un aptieku, kas piedāvā savu klientu lojalitātes kartes,” saka E. Svars. Apdomīgam jābūt arī mainot ledusskapi, televizoru vai veļas mašīnu, jāizvēlas jaunākās paaudzes iekārtas, kas tērē mazāk elektrības, jāpadomā par katru lampiņu savā dzīves vietā, noskaidrojot, vai tā ir kvēlspuldze vai Led lampiņa, kas tērē vai desmit reizes mazāk elektroenerģijas.

“Iespēju ir ļoti daudz, taču, ja mēs to nedarām, tas ir apliecinājums tam, ka taupīšanas problēma vēl nav aktuāla,” domā valdes priekšsēdētājs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.