Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Luminor piešķir 11,3 miljonu eiro aizdevumu CEWOOD 

Ražošanas telpu būvniecībai un ražošanas iekārtu iegādei, Luminor banka piešķīrusi ilgtermiņa aizdevumu 11,3 miljonu eiro apmērā koka ēveļskaidu plātņu ražošanas uzņēmumam SIA CEWOOD. Jauno ražotni uzņēmums būvēs Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastā, kur jau šobrīd atrodas uzņēmuma moderna rūpnīca. Ražotnes paplašināšana ļaus būtiski palielināt ražošanas apjomus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA CEWOOD ir ātri augošs, uz eksportu orientēts koka ēveļskaidu plātņu jeb fibrolīta ražotājs. Uzņēmums ir vienīgais šādas produkcijas ražotājs Baltijas valstīs un viens no vadošajiem nozares uzņēmumiem pasaulē. 

“SIA CEWOOD ražo nišas produktu, kas ļāvis uzņēmumam jau kopš ražošanas uzsākšanas 2016. gadā uzrādīt stabilus un uz attīstību vērstus finanšu rādītājus. Arī jaunie attīstības plāni ir vērsti gan uz jaudu palielināšanu un produktu klāsta paplašināšanu, gan automatizācijas palielināšanu un ražošanas zudumu samazināšanu. Kopš pandēmijas sākšanās 2019. gadā pasaulē, strauji augušas kokmateriālu un koksnes produkcijas cenas, un uzņēmumam ir veiksmīgi izdevies šo iespēju izmantot savai attīstībai,” saka Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.

Projekta kopējā summa ir ap 20 miljoniem eiro. Investīcijas plānots veikt divu gadu laikā, un jaunā ražotne darbu varētu sākt 2024. gada 2. ceturksnī, palielinot ražošanas jaudu no 1,7 miljoniem m2 līdz 4,7 miljoniem m2 gadā. Pēc ražotnes atklāšanas darbu turpinās arī esošā rūpnīca, kuru izmantos noteiktiem produktu veidiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sešu gadu laikā kopš ražošanas uzsākšanas uzņēmums savus pārdošanas apjomus palielinājis aptuveni 15 reizes. Uzņēmuma augstie produkcijas kvalitātes standarti ir ļāvuši veiksmīgi attīstīt noieta tirgu daudzās pasaules valstīs, piemēram, Dānijā, ASV, Spānijā un Vācijā. Arī pērn palielinājām pārdošanas apjomus, jo produkcijas galvenajos noieta tirgos bija pozitīva makroekonomiskā situācija, un spējām nodrošināt augstu kvalitāti un konkurētspējīgu cenu. Līdz šim uzņēmuma attīstību galvenokārt finansēja tā īpašnieki, taču, uzsākot tik vērienīgu projektu kā ražotnes celtniecība, bankas atbalsts ir ļoti būtisks,” stāsta SIA CEWOOD valdes loceklis Ingars Ūdris.

Jaunā ražotne un iekārtas uzņēmumam ļaus nostiprināt savu konkurētspēju un turpināt palielināt pārdošanas apjomu esošajos un jaunajos tirgos, kā arī sniegs virkni citu priekšrocību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.