Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lielā Talka aicina pašvaldības vadītājus veidot Laimes koku parkus

Sestdien, 19.septembrī, Pasaules talkas laikā Valdemārpilī taps Latvijā pirmais Laimes koku parks. Lielā Talka aicina arī pārējo Latvijas pašvaldību vadītājus atbalstīt Laimes koku parku iniciatīvu un iedalīt savā pašvaldībā teritoriju to izveidei.Laimes koku akciju atbalsta arī Latvijas valsts prezidents, Lielās Talkas patrons, kurš ir izteicis gatavību iesaistīties šajā iniciatīvā, iestādot arī savus kokus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laimes koku parka izveidei pašvaldības ir aicinātas atrast vietu savas pašvaldības teritorijā , tālāk izstrādājot ainavisko projektu, kurā iedzīvotāji, iegādājoties kokus par saviem līdzekļiem no pašvaldības vai tās stādu uzņēmuma, varētu to iedēstīt, saskaņā ar projektu. Nākamais solis būtu interaktīvas kartes izveide, kur cilvēki varētu atzīmēt savus iestādītos kokus līdz ar vēlējumiem sev, savai ģimenei, savai pašvaldībai, savai valstij un planētai kopumā. Tādejādi veidojot neatkārtojamu hronikas materiālu par iedzīvotāju domām, sajūtām konkrētajā laika posmā, kā arī par to, cik lielā mērā cilvēki ir gatavi domāt par vidi un apzaļumot savu valsti. Ja nav iespējams, Laimes koku parku izveidot jau uz šo Pasaules talku, to var darīt jebkurā citā laikā.

“Pirmā Laimes koku parka atklāšana Valdemārpilī ir liels solis Lielās Talkas kustības attīstībā un mūsu kopīgā mērķa sasniegšanā. Laimes koku akcijas galvenais mērķis, ir veicināt aktīvu pilsonisko iesaisti vides saglabāšanā un vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā, kā arī stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu. Tik pat svarīgi veidot bērnos un jauniešos atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu un dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu. Ir teiciens, ka kārtīgam vīram dzīves laikā ir jāuzbūvē māja, jāiestāda koks un jāizaudzina bērns. Es uzskatu, ka savu koku ir jāiestāda katram Latvijas iedzīvotājam, lai uzbūvētu mūsu kopīgo māju – Latviju – zaļu un skaistu, kurā mūsu bērni varēs dzīvot sakoptā un tīrā vidē,” teic Lielās Talkas vadītāja un organizatore Vita Jaunzeme.

Laimes koku parka izveide ir iespēja veicināt iedzīvotāju pilsonisko aktivitāti un iesaistīšanos pašvaldības aktivitātēs, ilgtermiņā stiprinot Latvijas iedzīvotāju labklājību un uzlabojot dzīves kvalitāti. Tā ir iespēja vietējiem iedzīvotājiem, novada viesiem vai ārzemju latviešiem, kuri vēlas apciemot savas dzimtās vietas un atstāt piemiņu no sevis, iestādīt savu koku ar laimes novēlējumu saviem pēctečiem un visai Latvijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau trešo gadu norisinās Pasaules talka, kurā aktīvi piedalās arī Latvija. Pasaules talkas pamatā ir trīs Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – talkošanas tradīcijas. Latvijā Pasaules talku ik gadu atzīmē ar Laimes koku akciju, kuras laikā tiek stādīti koki un koku sēklas, lai katrs akcijas laikā iestādītais koks varētu izaugt par nākotnes dižkoku, kļūstot par Latvijas ieguldījumu pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.