Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Licencēta LU jaunā profesionālā bakalaura studiju programma skolotājiem

Foto: Pixabay
Attēlam ilustratīva nozīme

Augstākās izglītības kvalitātes aģentūra piešķīrusi licenci profesionālajai bakalaura studiju programmai “Skolotājs”, kas tapusi līdz ar nacionāla līmeņa pārmaiņām pedagogu izglītības sistēmā, “Alūksniešiem.lv” uzzināja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Latvijas Universitātes (LU) pārstāves Kitijas Balcares paustā, studiju programmas “Skolotājs” mērķis ir nodrošināt profesionālā bakalaura studijas izglītības zinātnēs, sekmējot skolotāja vispārējās un profesionālās kompetences attīstību atbilstīgi profesijas standartam “Skolotājs” studējošā izvēlētajās mācību jomās.

Programmas direktore profesore Indra Odiņa norādījusi, ka jaunveidotajā studiju programmā “Skolotājs” ar vairākām apakšprogrammām piecās mācību jomās, tostarp, “Dabaszinātnes”, “Matemātika”, “Sociālā un pilsoniskā”, “Tehnoloģijas”, “Valodas”, ir elastīga iespēja studējošiem paplašināt kvalifikāciju, kas ļaus viņiem īstenot pilnas slodzes darbu. Jaunā programma kopumā piedāvājot 102 izvēles.

Studiju programmas absolventi iegūs profesionālā bakalaura grādu izglītības zinātnēs un skolotāja kvalifikāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balcare norādīja, ka līdz ar licences piešķiršanu LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē jau šoruden studētgribētāji uzsāks studijas septiņās jaunveidotās studiju programmās pedagoģijā un izglītības zinātnēs, tostarp arī jau iepriekš licencētajās programmās – profesionālajā bakalaura studiju programmā “Sākumizglītības skolotājs”, pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programmā “Pirmsskolas skolotājs”, 2.līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programmā “Skolotājs”, maģistra studiju programmā “Izglītības zinātnes” un maģistra studiju programmā “Tehnoloģiju inovācijas un dizains izglītībai”, kā arī kopīgajā doktora studiju programmā “Izglītības zinātnes”.

Uzņemšana jaunveidotajās studiju programmās norisinās 2020.gada augustā, savukārt to īstenošana – jau šī gada rudenī.

Balcre atzīmēja, ka jauno skolotāju izglītības studiju programmu veidošana, sadarbojoties LU ar Liepājas Universitāti, Daugavpils Universitāti un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju notiek, lai mazinātu studiju programmu fragmentāciju un izveidotu studiju programmas, kas sagatavo skolotājus vienoti nacionālā līmenī visā Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.