Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā sākas vilku medību sezona

Foto: Fotolia

Šodien Latvijā sākas 2020./2021.gada vilku medību sezona, kurā tāpat kā iepriekšējā medību sezonā varēs nomedīt 280 vilkus, liecina Valsts meža dienesta (VMD) informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vilku nomedīšanas apmērs noteikts, pamatojoties uz Medību likumā noteikto, “Medību noteikumiem” un ZM medījamo dzīvnieku populāciju stāvokļa novērtēšanas un pieļaujamā nomedīšanas apjoma noteikšanas metodiku.

Vienlaikus VMD ģenerāldirektora rīkojums paredz, pamatojoties uz Medību noteikumiem un saskaņā ar iepriekš minēto kārtību, paturēt tiesībassugas aizsardzības nolūkos samazināt pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu vai noteikt medību slodzes samazināšanas iespējas, lai nepalielinātu vilku nodarītie postījumu mājlopiem radīto zaudējumu risku. Tāpat paturētas tiesības pieļaujamo vilku nomedīšanas apmēru sadalīt pa virsmežniecībām, kā arī palielināt pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu.

Pirms vilka pārvietošanas no vietas, kur tas nomedīts, medību vadītājam tas jāfiksē fotoattēlā ar attēla faila atribūtos iekļautu precīzu tā atrašanās vietu un datumu, kā arī jānosūta fotoattēlu un informāciju par nomedītā vilka dzimumu un vecumu un nomedītā vilka īpašnieka mednieka apliecības numuru uz e-pastu medibas@vmd.gov.lv vienas darba dienas laikā pēc vilka nomedīšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja nomedīta vilku mātīte, kas vecāka par gadu, tā jāsaglabā līdz paraugu nodošanai speciālā vilku monitoringa nodrošināšanai, par ko Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” pārstāvis izdara atzīmi aktā par vilka/lūša nomedīšanu vai nosūta informāciju uz e-pastu medibas@vmd.gov.lv.

Vilku medības ar dzinējiem vai traucēšanu būs atļautas no 15.jūlija līdz 30.septembrim.

2019./2020.gada vilku medību sezonā bija atļauts nomedīt 280 vilkus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.