Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā pieejama mobilā lietotne bīstamo vielu konstatēšanai precēs

Foto: Pexel
Attēlam ilustratīva nozīme

Latvijā pieejama bezmaksas lietotne “Scan4Chem”, ar kuras palīdzību pircēji var uzzināt, vai izvēlētājās precēs ir īpaši bīstamās vielas, informē aģentūra Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietotne “Scan4Chem” ir izstrādāta projekta Eiropas Savienības (ES) finansēta projekta “LIFE AskREACH” ietvaros. Starptautiskais projekts aptver 13 ES valstis un tajā darbojas 20 nevalstiskās, valsts un zinātniski pētnieciskās organizācijas.

Baltijas vides foruma pārstāvji skaidroja, ka ikvienam pircējam ES ir tiesības zināt, vai tādās precēs kā rotaļlietas, apģērbs, sporta piederumi ir vielas, kuras var izraisīt vēzi, bojāt gēnus vai hormonālo sistēmu un citādi nopietni kaitēt veselībai vai videi. Šādas tiesības nosaka ES ķīmisko vielu regula.

Projekta īstenotāji informēja, ka ar lietotni “Scan4Chem” ikviens pircējs var nosūtīt ziņu preces tirgotājam vai ražotājam, pieprasot informāciju par bīstamajām ķimikālijām viņu izstrādājumos. “Svarīgi parādīt ražotājiem un tirgotājiem, ka vēlamies zināt, ko pērkam, un ka vēlamies izdarīt labāko izvēli,” atzīmēja Baltijas Vides foruma vides eksperte Līga Pakalna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesa, “Scan4Chem” nav paredzēta kosmētikas, pārtikas, sadzīves ķīmijas, būvķīmijas, medikamentu skenēšanai, jo šīm precēm jau ir norādīts sastāvs.

Pēc lietotnes lejupielādes, ar telefonu jānoskenē vai manuāli jāievada izvēlētās preces svītru kods. Ja konkrētajai precei uzreiz nav pieejama informāciju par to, vai tajā ir bīstamās ķimikālijas, tad lietotājs ātri var izveidot pieprasījumu ražotājiem vai tirgotājiem, lielākoties pievienojot vien preces foto un nosaukumu. “Scan4Chem” pieejama “Android” un “iOs” lietotājiem.

“Scan4Chem” izstrādāta ES “LIFE” programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras līdzfinansētajā projektā “LIFE AskREACH”. Lietotne ir pieejama visā Eiropā un līdz šim to ir lejuplādējuši gandrīz 41 000 lietotāju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.