Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lasītāji iestājas par ģimnāziju

Foto: no arhīva

Gaidāmā skolu tīkla reorganizācija radījusi plašu rezonansi un savas domas par to laikrakstam izsaka arī mūsu lasītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apcērp spārnus gan bērniem, gan viņu vecākiem

Pensionēta skolotāja Vija Miķelsone raksta: “Esmu bijusi mamma ģimnāzijas audzēknei un esmu vecmāmiņa topošajam skolniekam. Kā Alūksnes patriote gribu, lai novada bērniem ir konkurētspējīga izglītība, kā tas bijis līdz šim. Dome, skaidrojot lēmumu par izglītības tīkla sakārtošanu, katrā teikumā uzsver rūpes par labu, kvalitatīvu, augstāku izglītību, bet realitātē, izrādās, cenšas likvidēt Alūksnes ģimnāziju, pazemināt to par vidusskolu. Runā vienu, bet pa kluso dara citu. Kur iedzīvotāju aptaujas? Kur pedagogu un bērnu vecāku viedokļi par šo noziedzīgo ideju? Cita vārda man nav.

Gimnāzijas skolotāju kolektīva vēstulē ir ļoti labs un pareizs risinājums skolu tīkla sakārtošanai pilsētā. Ģimnāzijai un sākumskolai ir jābūt vienam veselam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neloģiski ir atstāt ģimnāzijai tikai 10. – 12. klases un visas pārējās, gan sākumskolu, gan ģimnāzijas 7. – 9. klases pievienot vidusskolai, un mākslīgi radīt trīs ēkās mītošu, tālu vienu no otras esošu iestādi un tajā pašā laikā neizmantot jau telpās esošu vienotu veselumu – ģimnāziju. Topošais sporta centrs būs tur, un sākumskola ar ģimnāziju vēsturiski bijušas vienuviet.

Aicinu pieredzes bagātiem pedagogiem un bērnu vecākiem izteikt savus viedokļus, vai skolu tīkls, kādu plāno dome, sniegs iespēju izvēlēties vecākiem bērnu sūtīt prestižajā ģimnāzijā vai labā vidusskolā, kad tā būs akreditēta, no pirmās klases. Dome daudz runā par kvalitāti, atstājot novadu bez konkurences izglītības laukā, un apcērp spārnus gan bērniem, gan viņu vecākiem.”

Kāpēc jālikvidē ģimnāzija?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savu viedokli laikraksta redakcijai pauda arī alūksniete, kura savu vārdu publiski nevēlējās atklāt. Viņa vaicā, kādēļ jālikvidē Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, kas ne tikai novadam, bet visai Latvijai devusi daudz labu darbinieku – ārstus, citu jomu speciālistus, uzņēmējus. “Ģimnāzijas audzēkņi piedalās mācību olimpiādēs valsts līmenī, ar labiem rezultātiem, kas ir virs vidējā līmeņa, kārto valsts pārbaudes darbus. Kāpēc jālikvidē skola, kas nodrošina kvalitatīvu izglītību? Vai novada vidusskolas audzēkņiem ir tādi mācību sasniegumi? Cilvēki aizbrauks, bērni nepaliks te mācīties. Tiek darīts viss, lai cilvēki dotos prom no novada. Un kā mazie bērni, kuru vecākiem nav transporta, tiks uz skolu Kanaviņu kalnā, kur paredzēta 1. – 3. klašu ēka?” pārdomās dalījās lasītāja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.