Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Labbūtības ceļakarte Malienas pamatskolā

2021.gada nogale ir projekta ,,Labbūtības ceļakarte skolā” īstenošanas noslēgums. Projektā piedalījāmies kopš augusta, kad Malnavas koledžā kopā ar citu skolu pašpārvalžu aktīvistiem apguvām projekta veidošanas gudrības un akcentējām mentālās veselības traucējumus, kas saistīti ar ilgstošu tālmācību covid 19 apdraudējuma dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedaloties Labbūtības ceļakaršu aktivitāšu projektā, bijām vienisprātis, ka pie skolas jāizveido ,,Draugu trase’’, kurā varētu nodarboties ar dažādu grūtības pakāpju fiziskām aktivitātēm, lai atbrīvotos no mazkustīguma un iespējamās agresijas, atjaunotu sadarbošanās prasmes un stiprinātu psihoemocionālo veselību.

Vispirms organizējām ,,prāta vētru’’, kurā vizualizējām Draugu trasi, plānojām ceļus, kā nonākt līdz reālai trasītei. Sapratām, ka jāaprunājas ar vecākiem- kā viņi savā skolas laikā tika galā ar konfliktsituācijām , kā risināja problēmas, kā rūpējās par savu garīgo un fizisko veselību. Īpašs paldies Gustava Incenberga mammai par stāstījumu un ierosinājumiem!

Skolā notika arī Mentālās veselības diena dažādās spēlēs un aktivitātēs svaigā gaisā, kurās mēģinājām apzināt sevi ar dažādu maņu palīdzību- redzi, dzirdi, ožu ,tausti un garšu, veicinot apziņu par to, kas liek justies labi. Paldies par interesanto dienu neformālo un kinestētisko aktivitāšu speciālistēm no biedrības www.laukku.lv ar Ievu Grundšteini priekšgalā. Visas nodarbības notika pozitīvā gaisotnē, darbojoties kolektīvā un uzklausot citam citu. Pārtraukumos sildījāmies pie ugunskura un dzērām siltu tēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc tam zīmējām Mentālās veselības plakātus, balstoties uz iepriekš pieredzēto, izjusto un iemācīto psihoemocionālās veselības saglabāšanas jomā. Plakāti, kurus izvietojām izstādē ,,zaļajā galerijā’’ skolas iekšpagalmā ,apskatāmi ikvienam un mums atgādinās par garīgās veselības traumēšanas riskiem un nostiprināšanas ceļiem , kā arī iepazīstinās ar izsapņoto Draugu trasi.

Tā kā sniegs uzsniga jau novembrī, Draugu trasītei sagādātie kokmateriāli pagaidām atrodas skolas šķūnī un gaida labvēlīgu laiku uzstādīšanai skolas dārzā un sporta laukumā. Trases posmi tika vizualizēti uz papīra un izspēlēti sniegā dažādās aktivitātēs. Tā pielāgojāmies dabas diktētai situācijai , kad sasalusi zeme, uzsnigusi liela sniega kārta un Covid neatlaižas. Draugu trases aktivitātes sniegā bija alternatīva īstajai Draugu trasei, kura vēl laikapstākļu dēļ nav izveidota.

Pavasarī, kad nokusīs sniegs, aicināsim visus uz Draugu trases atklāšanu! Projektu īstenojām Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023.gadam ietvaros sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies visiem, kas palīdzēja!

Malienas pamatskolas skolotāja G.Vancāne.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.