Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kur pilsētā paēst agras brokastis?

Foto: freepik.com

Tūrisma sezona sākusies, un arī redakcija saņem jautājumus – kur un ko pilsētā apskatīt, kur pabūt. Tas priecē, taču mēdz būt arī ieteikumi. Ar redakciju sazinājās mūsu lasītāja Astrīda Ievedniece, kurai aizvadītajās brīvdienās radusies neērta situācija. Viņai pazīstama Alūksnes viesu grupiņa nav varējusi atrast kafejnīcu, kur sestdien pulksten deviņos no rīta pabrokastot. Kafejnīcas savas durvis vērušas tikai vēlāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sestdien no rīta deviņos pazīstami tūristi zvana un jautā – kur pilsētā var pabrokastot, jo viss esot ciet. Apstaigājot pilsētas ēdināšanas vietas secināts, ka tās lielākoties durvis ver ne ātrāk kā pulksten 10.00. Viesiem ir bagātīgs brīvdienu ekskursijas plāns, noteiktā laikā jānokļūst noteiktā vietā, tādēļ agri ceļas, lai pabrokastotu un dotos tālāk, taču Alūksnē var aiziet vien uz veikalu. Diemžēl jāsecina, ka šī potenciālā viesa naudiņa, ko varēja saņemt vietējais uzņēmējs, nonāca lielveikala kasē,” stāsta lasītāja.

Viņa norāda, ka Alūksnei, kas sevi pozicionē kā tūrisma pilsētu, būtu svarīgi piedomāt par ēdināšanas pieejamību un darba laiku, ko varbūt sezonā vajadzētu mainīt. “Ne visi dodas ceļā ar maltītēm mugursomā un ne visi nakšņo viesnīcā, kur paredzētas brokastis, ir arī cita veida tūristi,” saka A. Ievedniece. Viņa pieļauj, ka brīvdienās pulksten deviņos nav tūristu plūsmas, līdz ar to nerentējas ēstuves vērt vaļā tik agri, bet ne vienmēr var paļauties tikai uz statistiku. Katrs viesis ir svarīgs.

Par to, kā šo situāciju vērtē Alūksnes novada tūrisma organizatori un ko varētu ieteikt, jautājām Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītājai Ivetai Veļķerei. “Tūrisma pakalpojumu jomā pēdējā laikā Alūksne tiešām strauji attīstījusies, un mēs gaidām katru viesi un novērtējam uzņēmēju, kurš nodrošina viesmīlības servisu, tomēr mums ir arī daudz pilnveidojamu un tālāk attīstāmu lietu. Brokastu piedāvājums ir viesnīcās, kurās pilsētas viesi paliek. Savukārt citu veidu brokastu piedāvājumi ir uzņēmēju ziņā attīstāms pakalpojums, ko ietekmē daudzi faktori, un viens no tiem ir nelielais un neregulārais pieprasījums,” situāciju komentē I. Veļķere. Tūrisma organizatore aicina viesus vairāk nakšņot Alūksnē un vaicāt kafejnīcās brokastis, lai rastos visus apmierinošs piedāvājums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.