Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

KNAB atgādina: 4. un 5. jūnijā priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta

Foto: Agita Bērziņa

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atgādina, ka rīt, 4. jūnijā, un sestdien, 5. jūnijā, kas ir pašvaldību vēlēšanu diena, priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana ir aizliegta. Tas nozīmē, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms tās priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli nedrīkst būt izvietoti preses izdevumos, vidē un elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Savukārt sociālajos tīklos vai citviet internetā aizliegts izvietot apmaksātu aģitāciju, informē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja komunikācijas nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana un izplatīšana šajās dienās ir aizliegta publiskas lietošanas ārtelpās un iekštelpās, valsts iestādēs, pašvaldībās un to kapitālsabiedrībās, kā arī elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmās un raidījumos. Īpašu vērību šim aizliegumam KNAB aicina pievērst preses izdevumiem ar retāku periodiskumu, piemēram, iknedēļas avīzēm un žurnāliem. Ja preses izdevumā publicēta politiskā reklāma, tad neatkarīgi no dienas, kad konkrētais izdevums izdots, tas 4. un 5. jūnijā nedrīkst atrasties tirdzniecībā.

Turpretī sociālajos tīklos un internetā bezmaksas aģitācija nav ierobežota visā priekšvēlēšanu aģitācijas periodā. Tas nozīmē, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likums neaizliedz publicēt un dalīties ar bezmaksas saturu vai paust savus politiskos uzskatus sociālajos tīklos arī vēlēšanu dienā un dienu pirms tās.

KNAB pateicas iedzīvotājiem par līdzšinējo iesaisti. Ja iedzīvotāji dienās, kad ir spēkā aģitācijas ierobežojumi un aizliegumi, konstatē neatļautu politisko reklāmu izvietošanu, KNAB aicina par šādiem gadījumiem ziņot bezmaksas lietotnē “Ziņo KNAB”, zvanot iestādes uzticības tālrunim 80002070 vai rakstot uz e-pasta adresi knab@knab.gov.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KNAB atgādina, ka iestāde priekšvēlēšanu perioda laikā aktīvi seko līdzi politiskās reklāmas izvietošanai preses izdevumos, publiskās vietās un internetā. Tikmēr Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome uzrauga priekšvēlēšanu aģitāciju elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Iespējamu Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumu gadījumā KNAB var uzsākt administratīvā pārkāpuma procesu, kā arī fiziskām un juridiskām personām piemērot naudas sodu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.