Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kājnieku skolā Alūksnē sākas kareivja speciālista pamatkursa apguve

Šodien Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā Alūksnē kareivja speciālista pamatkursu sāka četri jaunie karavīri-speciālisti un 10 jaunsargu instruktori, informē aģentūra Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Mairita Senkevicina informē, ka kareivja speciālista pamatapmācības kursā jaunie karavīri apgūst nepieciešamās militārās pamata zināšanas, prasmes un iemaņas, lai spētu pildīt uzdevumus Nacionālo bruņoto spēku vienībās, tostarp piedaloties militārajās mācībās.

Senkevicina skaidro, ka kareivis speciālists ir kareivis, kuram ir profesionālā vidējā izglītība amatam nepieciešamajā specialitātē un kurš apguvis kareivja speciālista pamatkursu vai citu tam pielīdzinātu kursu.

Dienestam speciālistu amatos un specializētajās vienībās bruņotie spēki aicina kandidātus ar pirmā līmeņa augstāko izglītību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, pirmā vai otrā līmeņa augstāko izglītību telekomunikāciju jomā, vidējo tehnisko izglītību vai pieredzi autotransporta apkopes un remonta jomā, kā arī kandidātus ar transportlīdzekļa vadītāja kategorijām B, C un D un traktortehnikas vadītāja kategorijām TR1 un TR2 speciālās militārās tehnikas vai speciālo militāro transportlīdzekļu vadīšanai, sacīja Senkevicina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, sākot no 900 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tai skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80% no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, tai skaitā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs.

Attēlam ilustratīva nozīme/ Foto: Loreta Jargane

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.