Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā “Saulstariņi” brauca pasaku zemi lūkoties

2022. gadu biedrība “Saulstariņi” iesāka ar nelielu ekskursiju, kas patiesībā izvērtās lielā piedzīvojumā. “Kā gadu iesākām, tā pavadīsim – visu gadu dodoties izbraucienos!” – priecīgi teica lielie un mazie ekskursanti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divus kilometrus gara lampiņu virtene

Brauciena mērķis bija ciemoties pie Rudzānu ģimenes “Kadiķīšos” Krievijas pierobežā, lai apraudzītu izgaismoto māju, kas piesaistījusi daudzu uzmanību ar savu iespaidīgo LED virteņu kilometrāžu – vairāk nekā divi kilometri.

Saimnieks Gatis ekskursantiem pastāstīja, ka ar katru gadu lampiņu virteņu un izgaismojuma paliek arvien vairāk un vairāk. 2011. gadā bija 14 metrus garas LED “lietutiņu” virtenes, bet 2022. gada 2. janvārī jau spīd 2500 metrus garas lampiņu virtenes un izmantoti 300 metri elektrības kabeļa, kā arī 46 mobilā telefona “Nokia” lādētāji, kuri aizstāj 138 AA baterijas. Arī elektrības rēķins kļūst lielāks un lielāks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad mājas izgaismošanai bija nosprausts mērķis – sasniegt divus kilometrus. Pie mājas dekorēšanas – lampiņu stiprināšanas saimnieks ķērās klāt jau oktobrī, dekorēja pa sestdienām un svētdienām, tika strādāts 18 dienas. Šogad bija liels izaicinājums un apņemšanās izgaismot visu mājas jumtu. Darbs negāja tik ātri, kā gribējās, jo lampiņu bija daudz un virtenēm bija jābūt ideāli taisnām, nostieptām un piestiprinātām pie jumta seguma. Tā, lai būtu perfekti un gaumīgi! Un bija neziņa, kāds būs gala rezultāts, kā izskatīsies un vai tās spīdēs, kad uzsnigs sniegs – bieza sniega kārta. Bet izdevās, un viss ir kārtībā, arī zem 20 cm sniega segas – tās spīd un jumts izgaismojas.

Arī ēkas fasāde papildināta un visa izgaismota ar LED virtenēm. Pasūtīti vēl 890 metri no Ķīnas. Prieks radīt svētku sajūtu sev un citiem!

Ieradāmies drusku par ātru, nesagaidot tumsu, bet jau tad bijām priecīgi gan par rotājumiem, gan par Rudzānu ģimeni, kas mūs uzņēma silti un draudzīgi. Pasniedzām ģimenītei dāvaniņas un saņēmām pretī gardas piparkūkas un ļoti siltu, un draudzīgu attieksmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tapa daudz skaistu foto

“Līdz ideālajai tumsai vēl bija vismaz stunda laika, tādēļ ar saimnieka ieteikumiem mums radās jauns plāns – apskatīt zemnieku saimniecības “Kotiņi” egli un atgriezties “Kadiķīšos” vēlreiz. Rezultātā mēs apskatījām ne to vien, jo mūsu zinošais šoferis labi pārzināja gan ceļus, gan nostāstus – kā īstens gids! Tapa daudz bilžu, kuras ieliksim sev albumos, lai varam atcerēties šo dienu. Iestājoties tumsai, Rudzānu ģimenes māja bija redzama jau pa gabalu. Atbraucot vēlreiz, sajutāmies kā pasakā – tas ir jāredz! Apstaigājuši māju no visām pusēm, padzēruši ar saimniekiem siltu tēju un parunājuši, devāmies uz māju pusi. Ceļojums vēl nebija galā. Pa ceļam uz māju piestājām Viļakas katoļu baznīcā. Varen liela un skaista baznīca. Mūsu acis priecēja arī Balvu pilsētas rotājumi, pēc tam sekoja ieskats Litenes svētku dekorācijās, un visbeidzot mīļās mājas – Alūksne. Tā vienā pēcpusdienā mēs izbaudījām skaistos dabas skatus dienas gaismā un pasakainos svētku rotājumus vakara tumsā. Paldies visiem, kas palīdzēja tapt šim braucienam,” stāsta”Saulstariņu” dalībnieka Magameda māmiņa.

Gūst svētku sajūtu

“Izrotātas bija mājas un saimniecības ēkas. Rotāti bija arī piemājas koki. Mums visiem radās brīnišķīga svētku sajūta. Varēja arī nedaudz paslidināties pa sniegu no kalniņa. Šodien, kā uz pasūtījumu bija arī īsta ziemas diena. Izrotātas mājas un koki apsniguši ar sniedziņu, kas vēl vairāk izraisīja svētku noskaņojumu. Gaismiņas skaisti kustējās un mirdzēja. Atbraukt bija vērts, jo tas paliks uz ilgi atmiņā. Arī nākamgad būtu vēlēšanās redzēt skaisti izgreznotas mājas. Bijām atpūtušies un gandarīti par ekskursiju,” piebilst ekskursanti Madara un Didzis.

Anna stāsta: “Pie “Kotiņu” biroja bija uzstādīta ļoti neparasta Ziemassvētku eglīte, kura veidota no piramīdas veidā sakrautām paletēm. Egles augstums 10 metri. Tālāk braucot, piestājām pie vecām, bet atjaunotā dzirnavām. Te pagalmā starp veciem, lieliem kokiem bija izveidots ļoti neparasts, bet skaists un efektīgs dekors, dažādos augstumos izvietoti seno pļaujmašīnu lielie riteņi, kas aplieti ar ūdeni un sasaldēti, tā kā karājas no viņiem lāstekas, kuras izgaismotas ar krāsainiem prožektoriem. Skats ļoti pasakains. Redzējām ļoti, ļoti lielu sniegavīru, vismaz četru metru augstumā.” Savukārt Leo ar māmiņu piebilst, ka šis brauciens devis interesantas idejas, ko varētu īstenot savās mājās nākošajos Ziemassvētkos.

Ja jūsu ģimenē ir bērns vai jaunietis ar īpašām vajadzībām, kurš jūtas vientuļš un nesaprasts, nāciet kopā ar mums “Saulstariņiem”. Iedvesmosim un iepriecināsim cits citu!

Vakara klusumā ieskanas sirds,

Eglēs un dievnamos eņģeļus dzird.

Klusi atnāk un aizlūdz par mums.

Mēs tagad tuvāk pie gaismas un jums.

Pasaule apskauj ikvienu no mums,

dāvinot spēku un cerību mums…

(S. Vensko)

Liels paldies ziedotājiem par jaukajiem pārsteigumiem Ziemassvētkos! Esam laimīgi saņemt tik lielu klāstu ikdienā nepieciešamo lietu. Paldies, ka domājat par mums.

Mūsu prieks kopā ar dēlu Raiti bija neizsakāms. Ieguvām pozitīvas emocijas ilgam laikam, kas ir svarīgi mums visiem, esot labā noskaņojumā.

Lai mēs visi protam atrast laiku labiem darbiem, labiem vārdiem, uzklausīt un ieklausīties otrā, pasmaidīt otram, saprast otru… Ikviens no mums ir spējīgs sagādāt prieka un laimes mirkli otram, darot priecīgākus citus, arī mēs paši kļūstam priecīgāki! Ražīgu, darbīgu, veselīgu visiem Jauno 2022. gadu! Lai visiem veselība!

Pateicības vārdi ziedotājiem no Raita un viņa māmiņas Lāsmas

Iespaidus apkopoja “Saulstariņu ” vadītāja Māra Podkalne

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.