Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jaunlaicenē problēma ir, rīcība neseko

Jau vairākus gadus jaunlaicenieši novērojuši, ka pie daudzdzīvokļu mājas “Dārziņi” uz asfalta lietus laikā krājas notekūdens. Šogad, sniegam kūstot, veidojas tāda pati aina. Par to ir informēta gan Jaunleicenes pagasta pārvalde, gan mājas apsaimniekotājs – biedrība “Jaunlaicenes nami”, bet rīcība, lai situāciju novērstu, neseko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KRĀJAS NOTEKŪDENS. Jau vairākus gadus Jaunlaicenes pagastā pie daudzdzīvokļu mājas lietus un atkušņa laikā krājas notekūdens. Foto: Aivita Lizidika

“Jā, esmu informēts par lietus notekūdeņu krāšanos pie daudzdzīvokļu mājas “Dārziņi”, un pats to esmu apsekojis. Protams, tas jānovērš, tādēļ kopā ar biedrību “Jaunlaicenes nami” meklējam veidus, kā to izdarīt. Cerības liku uz Alūksnes novada pašvaldības izsludināto konkursu daudzdzīvokļu namu pagalmu sakārtošanai, taču māja jau reizi šādā projektā ir startējusi, bet atkārtoti izmantot pašvaldības līdzfinansējumu noteikumi liedz,” stāsta Jaunlaicenes pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Salaks.

Arī biedrības “Jaunlaicenes nami” vadītāja Agita Skaistkalne problēmu zina un nenoliedz, ka tā pastāv jau vairākus gadus. “Problēma ar lietus notekūdeņu novadīšanu pie šīs mājas sākās tad, kad pirms vairākiem gadiem, realizējot Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansēto projektu, mājas priekšā izbūvējām cietā seguma automašīnu stāvlaukumu. Kopš tā laika lietus ūdeņiem nav, kur iesūkties, un tie krājas uz piebraucamā ceļa mājas durvju priekšā,” stāsta A. Skaistkalne.

Viņa gan ir pārsteigta par šajā mājā dzīvojošo jaunlaiceniešu attieksmi, jo viņi zina, ka problēmu iespējams risināt tikai ar pašu dzīvokļu īpašnieku līdzekļiem, bet šim nolūkam naudu atlicināt nav vēlmes. “Pašlaik mēģinu apzināt, cik naudas vajadzētu, lai šo problēmu novērstu pašu spēkiem,” saka A. Skaistkalne un norāda, ka arī mājas uzkrājums pašlaik nav tik liels, lai veiktu remontdarbus, jo vēl joprojām ir iedzīvotāji, kuri par saņemtajiem pakalpojumiem nav pilnībā norēķinājušies.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.