Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Drīzumā sāks darbus pie patvēruma meklētāju pagaidu izmitināšanas centra Liepnā 

12. aprīlī Ministru kabinets atļāva Iekšlietu ministrijai uzņemties ilgtermiņa saistības un saņemt valsts budžeta līdzfinansējumu un priekšfinansējumu, lai īstenotu Iekšlietu ministrijas projektu “Steidzamu izmitināšanas un humānās palīdzības vajadzību risināšana, ko rada palielināts patvēruma meklētāju skaits Latvijā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iekšlietu minitrija informē, ka projekta mērķis ir īslaicīgi palielināt Latvijas patvēruma meklētāju izmitināšanas kapacitāti par 250 patvēruma meklētāju izmitināšanas vietām, izveidojot patvēruma meklētāju pagaidu izmitināšanas centru Alūksnes novada Liepnas pagastā.

Galvenie pasākumi, kas tiks veikti projekta ietvaros:

  • Liepnas internātpamatskolas internāta ēkas pielāgošana, veicot visus nepieciešamos remontdarbus (tai skaitā, elektroinstalācijas uzlabošana, pārvietojamās katlumājas īre, kanalizācijas sistēmas uzlabošana, jumta remonts);
  • internāta ēkas uzturēšana (komunālie maksājumi, sīki remonti, nodokļu nomaksa);
  • aprīkojuma iegāde un uzstādīšana internāta ēkā (tai skaitā aprīkojums patvēruma meklētāju izmitināšanas telpām, virtuvēm, dušām un WC, koplietošanas telpām, vestibilam, daudzfunkcionālai zālei, noliktavai, kā arī administrācijas telpām);
  • pakalpojumi pagaidu izmitināšanas centra darbības nodrošināšanai (tai skaitā videonovērošanas sistēmu noma, transportlīdzekļu noma, degvielas izdevumi, viena medicīnas punkta darbība, konteineru noma (WC un dušas), skaidras naudas inkasācijas serviss, apsardzes pakalpojumi, remontdarbi, ēdināšanas izdevumi);
  • pagaidu patvēruma meklētāju izmitināšanas centra darbības nodrošināšana (tai skaitā atbilstoša personāla piesaiste).

Projekta ietvaros paredzēts uz laiku ieviest divdesmit vienu jaunu amata vietu:  projekta vadītāju; projekta partnera koordinatoru; projekta darbu vadītāju; projekta iepirkumu speciālistu; četrus palīdzības sniegšanas ekspertus, lai nodrošinātu materiālās un medicīniskās palīdzības organizēšanu; deviņus projekta vecākos ekspertus, lai nodrošinātu diennakts dežūras  patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā un ar patvēruma meklētāju izmitināšanu saistītu praktisku jautājumu risināšanu; divus tehniskos darbiniekus, lai nodrošinātu  patvēruma meklētāju izmitināšanas centra uzkopšanu; divus autotransporta vadītājus, lai nodrošinātu patvēruma meklētāju pārvadāšanu un ar pagaidu patvēruma meklētāju izmitināšanas centra uzturēšanu saistītos transporta pakalpojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

4. janvārī Alūksnes novada dome ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu uz četriem gadiem nodot Nodrošinājuma valsts aģentūrai bezatlīdzības lietošanā bijušās internātskolas internāta ēku, palīgēku un daļu zemesgabala 0,66 ha platībā, lai izveidotu patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāli patvēruma meklētājiem, kuri Latvijā nokļuva Lukašenko radītā hibrīdapdraudējuma rezultātā.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) Migrācijas un iekšlietu ģenerāldirektorāta 2022. gada 11. janvāra vēstuli, ir saņemts apstiprinājums par sākotnējo finansējuma piešķīrumu projekta  īstenošanai un Eiropas Komisija ir gatava noslēgt granta līgumu. Kopējais finansējums: 2 728 209,33 eiro, no tā 272 820,93 eiro (10%) nacionālais līdzfinansējums un 2 455 388,40 eiro (90%) EK finansējums. Projekta īstenošanas termiņš ir 12 mēneši, proti, no 2022. gada 1. aprīļa līdz 2023. gada 31. martam. Projekts ir papildināts ar Irākas valstspiederīgo, kas ieradušies Latvijā līdz 2022. gada 31. janvārim, (77 personas) brīvprātīgās atgriešanas un reintegrācijas aktivitāti (1000 eiro/pers.). Projekta īstenošanā iesaistīsies Starptautiskās migrācijas organizācijas Rīgas birojs, jo tam ir kompetence brīvprātīgā atgriešanā un reintegrācijas jomā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.