Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Dienestu bruņotajos spēkos sāk vairāk nekā 45 karavīri

Rīt, 16. septembrī, vairāk nekā 45 karavīri sāks dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos. Viņu dienests sāksies ar kareivja profesijas pamatiemaņu apgūšanu Kājnieku skolā Alūksnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms pieņemšanas profesionālajā dienestā kandidāti sekmīgi veica Rekrutēšanas un atlases centra organizēto atlasi, tai skaitā medicīniskās un fiziskās sagatavotības pārbaudes, kā arī psiholoģisko izpēti un novērtēšanu.
Sekmīgi pabeidzot pamatapmācības kursu, karavīri turpinās apmācību specialitātē un kolektīvo apmācību kādā no apakšvienībām Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažos, Jūras spēkos Liepājā un Rīgā, Gaisa spēkos Lielvārdē un Štāba bataljonā Rīgā, kā arī specializētajās bruņoto spēku apakšvienībās, kurās noderēs vēl civilajā dzīvē apgūtās aroda prasmes. Dienestam šajās apakšvienībās Rekrutēšanas un atlases centrs aicina kandidātus ar 1. līmeņa augstāko izglītību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, 1. vai 2. līmeņa augstāko izglītību telekomunikāciju jomā, vidējo tehnisko izglītību vai pieredzi autotransporta apkopes un remonta jomā.

Īpaši aicināti profesionālajā dienestā tiek jaunieši, kuri vēlas dienēt Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigādē Ādažos, kas ir skaitliski lielākā profesionālā dienesta vienība Nacionālajos bruņotajos spēkos, kurā dien karavīri no visiem Latvijas novadiem. Aicināti profesionālajā dienestā tiek arī tie pilsoņi, kuru dzimtā puse ir Latgale un Vidzeme: jaunizveidotajā bruņoto spēku bāzē Lūznavā netālu no Rēzeknes un Daugavpilī tiek komplektēts Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons, Zemessardzes 22. kājnieku bataljonā Valmierā – jauna artilērijas baterija, bet Zemessardzes 25. kājnieku bataljonā Gulbenes novada Stāmerienā – kaujas atbalsta rota ar prettanku, pretgaisa aizsardzības un izlūkošanas spējām.
Bruņotie spēki aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Atgriezties dienestā tiek aicināti arī karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.