Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Deputāti lems par vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstītu iniciatīvu par viendzimuma partneru reģistrēšanu

Foto: Pexel.com
Attēlam ilustratīva nozīme

Šodien plkst.12 notiks Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde, kurā paredzēts spriest par 10 392 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu par viendzimuma partneru reģistrēšanu. “Alūksniešiem.lv” uzzināja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz sēdi uzaicināti iniciatīvas iesniedzēju pārstāve, biedrības “Mozaīka” valdes priekšsēdētāja Kristīne Garina, zvērinātu advokātu biroja “BDO LAW” padomniece, vecākā juriste Baiba Rudevska un zvērinātu advokātu biroja “Cobalt” zvērināts advokāts Lauris Liepa.

Komisija jau iepriekš skatīja šo iniciatīvu, lemjot turpināt diskusijas par to.

Iniciatīvā uzsvērts, ka iespēja legāli reģistrēt viendzimuma partnerattiecības ir vienlīdzības jautājums visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tai skaitā arī Latvijā. Patlaban viendzimuma pāriem legālu atzīšanu piedāvā 47 valstis, no kurām 27 ietilpst Eieorpas Savienības (ES) Padomē. Pirmā valsts pasaulē, kas atļāva viendzimuma pāriem slēgt civilo savienību, bija Dānija, kas par šādu soli izšķīrās 1989.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvas autors Raimonds Petrovics iepriekš atgādināja, ka diskusijās par viendzimuma pāru laulībām visasākās domstarpības parasti raisa priekšstati par to, kas ir laulība, bet nereti diskusijās Latvijā atklājas arī dziļi iesakņojusies homofobija un diskriminācija pret lesbietēm un gejiem no PSRS laikiem.

“Pašos pamatos šis ir jautājums par vienlīdzību likuma priekšā. Civila laulība, civila savienība vai reģistrētas partnerattiecības nozīmē tiesības, atbildību un garantijas, ko valsts sniedz pārim, kas atrodas stabilās attiecībās,” norādīja Petrovics, paužot uzskatu, ka Latvijas valdība nedrīkst diskriminēt viendzimuma pārus un izslēgt tos no aizsardzības, kas tiek garantēta oficiāli atzītai laulībai starp vīrieti un sievieti.

Līdzīga iniciatīva jau iepriekš tikusi iesniegta Saeimā, taču tā tika noraidīta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, aģentūras LETA aptaujātie politiķi iepriekš gan pauda skepsi par iespējamību šai iniciatīvai gūt atbalstu Saeimā. Piemēram, politiskā partija “KPV LV” norādījusi, ka šis jautājums būtu jālemj referendumā. Reizē tā pieļauj atsevišķu sadzīvisku jautājumu risināšanu, bet to virzīšana esot jārosina šo jautājumu atbalstītājiem.

Jaunā konservatīvā partija (JKP) pauda skepsi, atminoties 2019.gadā noraidīto iniciatīvu par Kopdzīves likuma ieviešanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.