Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Baznīcas būs atvērtas

Valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ Ziemassvēkos šogad citādākas būs norises baznīcās, ko tradicionāli šajā laikā apmeklē ne tikai kristieši. Svētku sajūtu vēlas piedzīvot ikviens un daudzi to rod baznīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā Ziemassvēku vakarā, 24. decembrī tradicionālais dievkalpojums nenotiks, taču dievnams būs atvērts no pulksten 18.00 līdz 20.00. Tie, kuri vēlas sajust Svētvakara gaisotni, varēs šajā laikā nākt uz baznīcu, nolikt svecītes, palūgties.

Draudzes lietvede G. Bengtssone atgādina, ka baznīcu apmeklējot, jāievēro valstī noteiktie ierobežojumi. Baznīcā drīkst atrasties, ja nav noteikta karantīna, pašizolācija, vai nav jūtamu elpceļu slimības pazīmju. Pirms došanās uz baznīcu jāpārliecinās, ka nav paaugstināta ķermeņa temperatūra, nav iesnu, kakla iekaisuma vai līdzīgu saslimšanas pazīmju. Tādus pamanot, katrā ziņā jāpaliek mājās. Jāievēro divu metru distancēšanās starp dažādu mājsaimniecību pārstāvjiem. Pirms ienākšanas dievnamā jādezinficē rokas. Taču visdrošāk palikt mājās un vērot dievkalpojumus televīzijā un internetā.

24. decembrī no pulksten 16.00 līdz 20.00 būs atvērtas arī Apes Svētā Mateja un Opekalna baznīcas, dievkalpojumi tajās klātienē nenotiks, bet to būs iespēja noskatīties ierakstā. Draudžu mācītājs Vilnis Sliņķis aicina sekot informācijai par iespējamām izmaiņām sociālajos tīklos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes Svētā Bonifācija Romas katoļu baznīcā 24. decembrī Svētā Mise sāksies pulksten 18.00, bet 25. decembrī tā notiks pulksten 11.00 un 15.00. Priesteris Ingars Stepkāns skaidro, ka baznīcā vienlaicīgi var uzturēties 22 cilvēki. Lai piedalītos Ziemassvētku dievkalpojumos, 24. un 25. decembrī ir nepieciešama iepriekšējā pieteikšanās. To var izdarīt klātienē baznīcā vai zvanot pa mobilo tālruni 29479873 priesterim Ingaram Stepkānam.

Foto: Didzis Bauers

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.