Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apes novadā atsāk mācības klātienē

Foto:zz.lv

Šonedēļ Apes novadā 1.-4.klašu bērniem mācības var notiek klātienē. Saskaņā ar valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem, mācību procesu klātienē 1.- 4.klasēm var īstenot, ja attiecīgajā pašvaldībā 14 dienu kumulatīvās saslimstības rādītājs nepārsniedz 200 inficētos uz 100 000 iedzīvotāju. Apes novads atbilst drošās pašvaldības principam. Sarakstu aktualizē katru trešdienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolām, kurās tiek atsāktas klātienes mācības, ir jāievēro noteiktas epidemioloģiskās drošības prasības: skolēniem no 1.klases ir jālieto maskas, skolām jānodrošina regulāra telpu vēdināšana, distancēšanās mācību procesā, klašu nepārklāšanās starpbrīžos, jāveic dezinfekcijas pasākumi, kā arī skolām pēc Veselības inspekcijas izstrādāta algoritma klātienē nodarbinātajiem obligāti jāveic iknedēļas Covid-19 testēšana.

Ja mācību iestādē ir skolēni, kuri dzīvo citas pašvaldības teritorijā ar augstākiem saslimstības rādītājiem, izglītības iestādes vadītājs konsultējas ar izglītojamā vecākiem, izvērtē iespējamos riskus un lemj par iespējām mācīties klātienē katrā konkrētā gadījumā atsevišķi.

Apes novadā drīkst arī organizēt izglītības nodarbības ārtelpās 5. līdz 12.klasēm. Vai organizēt mācības ārā ir katras izglītības iestādes ziņā, vienotu lēmumu Apes novada dome nav pieņēmusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apes pirmsskolas izglītības iestādē “Vāverīte” un novada vispārējās izglītības iestāžu pirmsskolas grupās darbu turpina jau ierastajā režīmā, ievērojot noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Domes priekšsēdētājs Jānis Liberts izsaka cerību, ka Apes novadā nebūs jauns vīrusa vilnis un kritiskākā situācija ir pārvarēta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.