Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Anniņām” taps būvprojekts

Foto: Zvārtavas pils

Smiltenes novada pašvaldības domes deputāti augusta domes sēdē atbalstīja Jāzepa Vītola memoriālā muzeja “Anniņas” ēkas energoefektivitātes uzlabošanas būvprojekta un energosertifikāta izstrādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vispirms ekspertiem jāizvērtē, kas saglabājas, kas jāatjauno un jāsaprot, cik sliktā stāvoklī vispār ir ēka. Šobrīd tikai projektēs un izvērtēs, nevis sāks reālus darbus,” skaidro muzeja vadītāja Ineta Riepniece. Viņa neslēpj, ka “Anniņu” ēka ir ļoti sliktā stāvoklī. “Ēku 1988. gadā uzcēla trīs mēnešu laikā pēc ugunsgrēka. Es parasti saku – kā koncerta dekorāciju. Ēkā ir ļoti slikta siltuma izolācija. Pirmajā stāvā ir krāsnis, bet ziemā, ja ārā ir pāri mīnus 20 grādiem, tad telpās iekšā ir zem mīnus desmit grādiem. Darba telpās nevar nodrošināt darbam nepieciešamo temperatūru. Otrais stāvs vispār ir bez apkures, kas nozīmē, ka ziemas periodā telpas nevaram izmantot, ekspozīciju parādīt nevaram. Lai arī ir gaisa sausinātājs, eksponātiem tas tomēr nav labi. Nopietni jādomā par apkures sistēmu,” stāsta I. Riepniece.

Nevis slogs, bet lepnums

Jaunais Smiltenes novada pašvaldības domes deputātu sasaukums ir ieinteresēts vēsturiskā objekta saglabāšanā. “Deputāti atbalstīja būvprojekta nepieciešamību, jo bez tā neko nevaram sākt darīt un startēt. Smiltenes novads ciena savas vērtības, un es ļoti ceru, ka Gaujienas kultūrvēsturiskais mantojums nebūs tikai slogs, bet lepnums. Šobrīd taps tikai būvprojekts, bet pēc tam būs jādomā, kur ņemt naudu, lai ko lietas labā darītu. Mēģināsim startēt jaunā plānošanas perioda ēku siltināšanas programmā. Tur gan jāaiztur noteikti kritēriji, nevaru komentēt, vai atbildīsim tiem. Šobrīd, piemēram, otrā stāva telpas vispār netiek kurinātas, tāpēc nevar izvērtēt, cik ieekonomēs pēc siltināšanas. Nevar pierādīt tēriņus, ja to nav,” saka I. Riepniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceļo ģimenes lokā

Vasaras tūrisma sezona Gaujienā bija veiksmīga. “Prieks, ka varējām organizēt “Vītolēnu” nometni un notika Vītolsvētki. Tūristu gan bija mazāk kā citus gadus. Organizētu grupu ekskursiju ir ļoti maz, toties vairāk ceļo ģimenes lokā. Pie tam nevaram uzskaitīt katru tūristu, kurš ierodas Gaujienā un tikai pastaigājas. Gaujiena piesaista ar nesen izveidoto mūzikas dabas taku, kas ir kļuvusi ļoti populāra. Var ne vien ieraudzīt skaistās Gaujienas ainavas, bet arī arī paskandināt kādu mūzikas instrumentu. Pastaiga uzreiz ir savādāka, bērniem ir interesanti. Esam dzirdējuši daudz pozitīvu atsauksmju,” stāsta I. Riepniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.