Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Alūksnes un Apes novadu fonds” izsludina 16. projektu konkursu

Ilgtspējīgs projekts – aka Alūksnē, ko atjaunoja “Alūksnes un Apes novada fonda” projektu konkursa ietvaros 2006.gadā joprojām kalpo un iedzīvotājiem ir svarīga ūdens ņemšanas vieta.

Sākot ar šodienu var pieteikties Alūksnes un Apes novada fonda un biedrības “Daibes ilgtspējas centrs”16. projektu konkursa finansējumam dažādām sabiedrības iniciatīvām. Projektu konkursa kopējais finansējums ir 5000 eiro, bet viens projekts var pretendēt 400 eiro saņemšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vāc divus gadus

Finansējumu 16. projektu konkursam fonds vāca divus gadus. Veiksmes stāsts ir sadarbība ar “Daibes ilgtspējas centru”, kas projektu konkursam ziedoja pusi no kopējās summas – 2500 eiro. Šis ir pirmais fonda projektu konkurss, kurā piedalīties var plašāks iesniedzēju loks.

Sākotnēji fonds darbojās Alūksnes rajonā, vēlāk, pēc reformas 2009. gadā – Alūksnes un Apes novados, bet tagad, pēc kārtējās teritoriālās reformas – Alūksnes un Smiltenes novados, kas nozīmē, ka projektus var īstenot abu šo novadu teritorijās. “Iesniegt var jebkurš no jebkuras vietas, taču aktivitātēm jābūt Alūksnes un Smiltenes novados. Priecāsimies saņemt projektu pieteikumus no teritorijām, ar kurām līdz šim neesam sadarbojušies,” teic fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāiesniedz līdz 30. augustam

Pieteikumus var iesniegt biedrības, nodibinājumi, reliģiskās organizācijas, arodbiedrības un neformālās sabiedrības grupas (vismaz trīs cilvēku sastāvā), piemēram, senioru, jauniešu un sieviešu klubi, daudzdzīvokļu namu īrnieku/ īpašnieku grupas, bērnu – invalīdu vecāku grupas, bērnudārzu vecāku grupas, mākslinieku vai literātu kopas. Viens pretendents var iesniegt vienu vai vairākus projekta pieteikumus. Iesniegšanas termiņš – 30. augusts.

Projektu konkursa līdzekļus piešķirs vides un vides izglītības (vides infrastruktūras uzlabošanai, sakārtošanai un aprīkošanai vides/dabas saudzēšanai, aktivitātēm dabā, kas vērstas uz vides saudzēšanu un saglabāšanu, kā arī sabiedrības izglītošanai par vides jautājumiem), labdarības, izglītības, kultūras, integrācijas, sociālās jomas, sporta un citiem projektiem. Maksimālais finansējuma apjoms vienam projektam – 400 eiro. Savukārt, ja projekta sagatavošanā un īstenošanā apvienojušās un kvalitatīvi sadarbojas vismaz divas organizācijas (tajā skaitā neformālās iedzīvotāju grupas), tad konkrētajam projektam ir iespēja iegūt 800 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudz labu projektu

Iepriekšējos projektu konkursos atbalstītas tādas iniciatīvas kā “Pūriņš Alūksnes novada jaundzimušajiem”, ko aizsāka Alūksnes pilsētas pensionāru biedrība “Sudrabs”, “Droša un radoša vide mūsu bērniem Vidagā”, ko īstenoja Vidagas pirmsskolas grupas vecāki sadarbībā ar biedrību “Pagasta attīstības grupa “Vireši””, “Šūpoļu atjaunošana Jaunannas Zaķusalā”, ko īstenoja neformālā iedzīvotāju grupa “Jaunannas pagasta attīstībai” sadarbībā ar biedrību “Interešu centrs “Jaunanna”. Tāpat arī projekts “Attīstošās rotaļlietas un sporta inventārs pirmsskolas grupas bērniem”, ko realizēja vecāki Jaunlaicenes pamatskolai, projekts “Neformālā laboratorija “No rotaļām uz zināšanām””, ko paveica Projektu un iniciatīvu darbnīca “10 kW radošu citronu”, projekts “Jāzepa Vītola uzvalks”, ko realizēja Gaujienas Jāzepa Vītola fonds un ļoti daudzi citi.

Projektu konkursa nolikums un pieteikuma veidlapa atrodama fonda mājas lapā: aanf.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.